Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberi evolúció következő...

U. Xorter kérdése:

Az emberi evolúció következő lépcsőfokain elképzelhető, hogy megjelenik a folytonos éberség?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mi az a folytonos éberség? Senki nem alszik többé?
2021. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Valószínűtlen. Esetleg génmódosítással.
2021. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Természetes evolúcióval kizárt. Ha még az agy működése lehetővé is tenné mi akkor is eldobtuk volna magunktól a rendszeres koffeinbevitellel, sőt lehet hogy az éberség fordítottját érjük el szép lassan. Ez olyan mint amikor őseink elkezdtek gyümölcsöket enni, erre elvesztettük a C-vitamin "sajátkezű" előállításának a képességét mert úgyis vittünk be vitaminból eleget. Ugyanezt képzeld el az ébrentartó hormonokkal amiket a koffein, taurin stb. aktivál a szervezetben. Pár ezer év múlva lehet hogy a narkolepszia népbetegség lesz és serkentőszerek nélkül genetikai alapon nem tudnak majd élni az emberek.
2021. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Alap élettani tananyag, hogy miért
2021. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem ébrenlét hanem éberség 3-as!!

Személy szerint nem tartom lehetetlennek. De hogy az emberiség hány százaléka jutna erre a szintre az más kérdés. Az, hogy az egész emberiség, hááát...

2021. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
38%

Nem hiszem, viszont az agy egyértelműen változik.


Például még 100 éve az embereknek sokkal jobb volt a rövidtávú memóriájuk, mint manapság. Ugyanakkor a mai fiatalok már kevesebb idő alatt tudnak feldolgozni információkat (nem tudom kinek ismerős az,a mikora tv csatornákat kapcsolgatja gyorsan, hogy találja meg az adott csatornát, vagy éppen a képeket görgeti végig, hogy találjon rá egy képre, és az édesanyja rászól, hogy lassabban vigye, mert nem érti, mit láthat abból. Azt hittem, hogy ez csak az én anyum, de nemrég hallottam egy podcastben hasonlót)


Amúgy nekem úgy tűnik, hogy a fent említett példákban inkább funkciócsre történt, mármint mostmár inkább van prioritásban az, hogy sok infót dolgozzunk fel rövid idő alatt, minthogy több infót tartsunk észben (gondolom ez a technológia fejlődésének is köszöhető, hiszen ma már szinte mindent azonnal le tudunk jegyezni a telfonunkba, stb.)

2021. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A tudatos álmodás során ehhez lépünk eggyel közelebb, nem? Kérdés, hogy az éber tudatállapot kiterjeszthető-e a nem-REM alvási fázisokra is, esetleg oly módon, hogy az emlékezést gátló hormonok ne termelődjenek?

(Aki a "tudatos álmodás" tudományosságában kételkedik - mint ahogy én is tettem korábban -, csekkolja pl. a google tudósban a "lucid dreaming" kulcsszavakat.)

2021. júl. 7. 22:22
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem, nem képzelhető el. Attól, hogy ránk erőltetik a folyamatos éberséget, még nem jelenti az, hogy ez az evolúció része. Még környezeti hatásból eredő evolúciós származék sem lehet, mert a folyamatos éberség stresszel jár, ami negatív hatás. Az evolúció nem fogja beépíteni a génjeikbe, ha egyszer nem jár előnnyel.
2021. júl. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem valószínű, mert nem okoz evolúciós előnyt.


Ami -jelenlegi tudásunk szerint- előnyt okozna:

-a kémiai (pl. mikroműanyag, vegyszermaradék) stressz és terhelés tűrése,

-pszich. stressz tűrése,

-fiz. (pl. uv a és b) sztessz tűrése,

-alacsonyabb energiaigény (kevesebb kaja per fő),

-és még sok más is, amin nem most fogok törpölni.


Szép napot!

2021. júl. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

"A tudatos álmodás során ehhez lépünk eggyel közelebb, nem?"

Nem. Ha valakinek alvás közben tovább működnek a magasabb agyi funkciói, az megterheli az agyat, kevéssé lesz pihentető az alvás. Normál esetben ezek a funkciók ciklikusan fentről lefelé sorban kikapcsolnak, utána lentről felfelé bekapcsolnak, alvási mélységtől függően. Nem véletlenül van ez így.

2021. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!