Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunikációs készség...

A kommunikációs készség fontosabb mint a nagy tudás, magas intelligencia?

Figyelt kérdés
Jobban tud világunkban boldogulni a jól kommunikáló felkészült személy mint a rosszul kommunikáló zseni?
2021. júl. 22. 18:55
1 2
 1/20 MDaniel98 ***** válasza:
88%
Lehetséges. Ha nem tudod kifejezni magad, és hogy mit akarsz, lehetsz akarmekkora zseni nem fognak megérteni. Te leszel a meg nem értett zseni. Ha viszont jól tudsz érvényt szerezni az akaratodnak, és jól kommunikálsz, ha más nem, politikus még lehetsz.
2021. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
93%
Általában igen, jobban tud érvényesülni az, aki magabiztos és jó kommunikációs készségekkel rendelkezik, mint az, aki inkább visszafogottabb (függetlenül attól, hogy ki mennyire intelligens). Persze vannak kivételek, de én eddig így tapasztaltam (főleg iskolában, munkahelyeken).
2021. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

Az ember egy társas lény, a társas kapcsolatok a legfontosabbak az emberi sikeresség szempontjából. Aki barátságos, jól fejezi ki magát, tudja befolyásolni, motiválni a többi embert, öröm vele dolgozni, stb. az jól fog teljesíteni szinte bármilyen környezetben.

Ennek az árnyoldala is megvan, aki manipulatív, vagy a kapcsolataira támaszkodik, az unfair előnyt szerezhet, miközben semmit nem tesz le az asztalra.

Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz, mivel ez az emberiség legalapvetőbb tulajdonsága.

2021. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


Azzal a pici korrekcióval, hogy nem mindenki társas lény, legalábbis nem ugyanakkora mértékben. Én személyemben ismerek valakit akinek a mondandó fontosabb mint az előadásmód. Ha én vagyok, egész biztos van még más is. Kisebbségben, de létezünk. Az introvertáltabb embereknek, megfigyelésem szerint, nem ugyanannyira fontos az előadásmód. Sőt gyakran a túl sok szereplés, lehengerlő stílust idegesítőnek találják. Szóval nem mindenkivel hatásos ez a módszer.

2021. júl. 22. 20:15
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
A világ leghíresebb tudósai pont nem arról híresek, hogy mekkora kommunikációs képességük van. :) Épp ellenkezőleg.
2021. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

#4 Az emberek fele introvertált. Én is az vagyok. Nem egyedi az eset. Amúgy, a Myers-Briggs szerint az emberek 50.7%-a introvertált, tehát éppenséggel többségben vagyunk. Ez pontos számítási módtól függően nyilván változik egy kicsit, de a lényeg, kb. az emberek fele introvertált.


Az introvertáltaknak is ugyanúgy fontos az előadásmód, csak éppen más jellegű előadásmódot preferálnak. Sokféle kommunikációs stílus van. A jó kommunikációs készség nem azt jelenti, hogy valaki hangos és sokat beszél.


Ha az a kérdésed, hogy az erősen extrovertált kommunikációs stílus fontosabb-e, mint a nagy tudás, akkor a válasz az, hogy néhány helyzetben igen, sok helyzetben meg nem. De a JÓ kommunikációs készség az majdnem minden esetben fontosabb. A jó kommunikációnak része, hogy ha egy introvertált személyiséggel beszélsz, akkor figyelembe veszed a személyiségét, és annak megfelelően alakítod a kommunikációdat.

2021. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
82%

Egy felvételi beszélgetésen gyorsabb sikert érhet el egy jó komunikációjú ember, de azért jócskán vannak munkakörök, ahol a szaktudás, intelligencia mérhetően fontosabb és ezért értékeltebb is.

Az biztos, hogy bármilyen célod elérése érdekében előnyös, ha az ehhez szükséges kommunikáció jól megy, de szaktudást, intelligenciát nem pótol ott, ahol az szükséges.

2021. júl. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Úgy veszem észre, hogy az introvertált és az aszociális/kommunikációs problémákkal küzdő fogalmak definíciói nem különülnek el egymástól a kérdésben és a válaszokban. Miért nem?
2021. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
#8: Gondolom azért, mert a kettő gyakran jár együtt. De tényleg nem mindig.
2021. júl. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát, a Tud. kat.-ban distinkciókat kellene tennünk a fogalommeghatározásban., kedves Wadmalac. A fenti esetben a két fogalom összemosása, el nem különítése önátverés, és megakadályozza az értelmes vitát. Pl. elképzelhető, hogy a kérdező aszociális és azzal vígasztalja magát, hogy csak introvertált -ez egy olyan súlyos tévedés, ami megakadályozza őt a személyiségfejlődésben, valamint hamis énképet kreál. A példám szánt szándékkal -de remélem, él nélkül- lett karikírozott, túltolt.


Hol a határ a két fogalom közt, Kérdező?

2021. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!