Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy az "egysze...

Hogy lehet az, hogy az "egyszerűbb" embereknél édes mindegy szokott lenni a helyesírás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az online kommunikációra, azon belül is bizonyos megnyilvánulásaira:


1.) Az êkezetek teljesen freestyle formàban, vagy egyâltalàn nincsenek hasznålva, pont mint ahogy èn is îgy ìrtam direkt ebben a szemlèltetö mondatban


2.) Ahol kérdőjel vagy felkiáltójel van a mondat végén, ott nyugodtan lehet akár száz is!!!!!!!!!!!!!!!!


3.) Nagyon alapvető szavakat nem tudnak leírni ("új iPhone telefon" helyett "ujj Iphone tellefon", stb.)



Ti mit gondoltok ilyenkor, amikor meglátjátok hogy valaki így ír?

Tudnátok komolyan venni, ha mondjuk valamilyen üzleti célból kapcsolatba kellene lépni egymással, és eladóként vagy vevőként így írna? (Vagy akár mindennapi kommunikáció során)


Létezhet az, hogy egyébként egy kimagaslóan intelligens ember, csupán technikai okokból nem tud helyesen írni az eszközön amit kiválasztott (túl nagyok az ujjai, nem lát rendesen, stb.)?


Vagy mindez csak illúzió?



2019. máj. 6. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

"Ti mit gondoltok ilyenkor, amikor meglátjátok hogy valaki így ír?"


Azt, hogy neki nem olyan fontos a helyesírás, mint nekem.


"Létezhet az, hogy egyébként egy kimagaslóan intelligens ember, csupán technikai okokból nem tud helyesen írni az eszközön amit kiválasztott (túl nagyok az ujjai, nem lát rendesen, stb.)?"


Igen, sőt, olyan is van, hogy rendkívül intelligens, de a helyesírására cseppet sem ügyel.

2019. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 dq ***** válasza:
40%

Sőt, nem csak az egyszerűbb emberek, de az intelligensebbek is el tudják különíteni a tartalmat a stílustól \o/


A középszerűeket nem irigylem :/

2019. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Kihagytad, amikor... az illető minden lehetséges helyen, minden ok nélkül.. egy csomó pontot bepötyög..... lehetőség szerint teljesen random számban...


Én még ilyen embertől intelligens megszólalást nem láttam, kettőt is ismerek, az egyik csak alapjáraton gyökér, a másik egyenesen habzó szájú oltásellenes homeopata "doktor" :D


Biztos van olyan intelligens ember, aki ennyire szarik bele a helyesírásba, de nálam ez elképzelhetetlen. Eddig akárhány rossz helyesírású ismerősöm volt, mind idióta volt, szóval sajnos nálam is berögzült már ez a sztereotípia. Másik, nem mondom, hogy egy Stephen Hawking vagyok, csak amolyan átlagos józan paraszti ésszel rendelkezem, mégis csípőből helyesen írok, nem kell elgondolkodnom a bonyolultabb szavakon sem. Számomra egyenesen elképzelhetetlen, hogy valaki, aki nem teljesen tökelütött, képes legyen súlyos hibákat véteni. Kivételt képeznek az ékezetek, lusta emberek igenis vannak, ettől még lehetnek okosak :)

2019. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*tökkelütött, na máris magam ellen dolgozom, fogjuk a hidegre, merevek az ujjaim nagyon :D
2019. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
2019. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Édesmindegy egy szó.


Ha rossz a helyesírás, akkor a tartalmat sem tudom komolyan venni. Pár napja egy híroldalon olvastam: csendes kis zúg.


Ha a cikk írója nem tudja, hogy kell helyesen írni a zug szót, akkor az csak egy firkász, nem újságíró.

2019. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6: Legalább megpróbáltad :D


[link]


Keress rá ugyanitt arra, hogy "édesmindegy": nem fog egy találatot se felhozni.

2019. máj. 6. 11:41
 8/18 dq ***** válasza:

A tudomány/helyesírás kategóriában vannak páran akiknek van helyesírási szótáruk és utána tudnak nézni, ha felteszi valaki.


Amúgy meg, a szabály szerint édesmindegy, de lehet hogy ez kivétel, mert hagyomány meg anyámkínja. Ki a fszt érdekel, most komolyan, miért kéne minden létező szókapcsolatot (60000*60000 darab) megtanulni hogy hogyan írjunk?


Elég keserves élet.

2019. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 dq ***** válasza:
Hm. Ha 60000 szótári szóval számolunk, akkor kb 10-15 ennyi ragozott alak lehet, akkor ez még 100-200-szor ennyi szókapcsolat lesz.
2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Most hogy hogy írom le azt, hogy édesmindegy, szerintem teljesen mindegy. Ha valaki egy-egy ilyen "hibát" (azért teszem idézőlejbe, mert ez nem hiba), vét, az sokkal kevésbé rossz, mint a hiperkorrekció.

Ha én úgy írom, hogy "édesmindegy", annak nyilván oka van, mégpedig az, hogy ez hűen tükrözi a kiejtésbeli módot.


Szerencsére a helyesírásnak megvan az a jó tulajdonsága, hogy hajlamos igazodni a köznyelvhez.

Ha most én leírom azt, hogy "mármegin", akkor biztos sokan butának néznének, de az igazi kérdés az, hogy miért ragaszkodjunk a "már megint" alakhoz, mikor a többség nem így ejti ki?

2019. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!