A nagy Levin kérdése:

Hol és mikor használtak katonai rendjeleket, vagy ehhez hasonló megkülönböztetést?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a mai rendfokozatok gyökere a 17.- 18. században alakult ki. Azt is tudom, hogy a római hadseregben használtak hasonló megkülönböztetést (decurio, centurio, stb.), ha jól tudom, ők a ruházatukkal, sisakjukkal voltak megkülönböztetve. De azt nem tudom, hogy a római hadsereg volt az első, ahol ilyet alkalmaztak, vagy volt korábban is ilyen gyakorlat (esetleg Egyiptom)? Vagy a középkor hadseregeiben ez hogyan működött?

2021. júl. 31. 21:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt a kérdésből, hogy először.
2021. júl. 31. 23:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki szervezetten tudott egy államot működtetni és létre tudott hozni egy hadsereget, az már használta a rendfokozatokat. Már a sumérek, mezopotámiak stb is:)
2021. aug. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És ezeket a rendfokozatokat viselő katonákat megkülönböztették valahogy a többitől (pl. ruházat)?

2021. aug. 1. 07:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
teljesen biztos. A csatában tudni kellett ki kicsoda
2021. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!