Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy sokan így...

Miért van az, hogy sokan így gondolkodna Rooseveltről?

Figyelt kérdés
Egy csomó kérdésnél olvastam már, hogy Roosevelt elnököt sokan azzal rágalmazzák, hogy be akart lépni mindenáron a háborúba meg hogy kiprovokálta Pearl Harbourt. De az már nem írják, hogy 1037-ben volt a nankingi mészárlás, és az olajembargót emiatt hírdette meg Japán ellen.

2021. aug. 31. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit zavaros a kérdés. 1037-ben nem volt nankingi mészárlás sem...
2021. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MDaniel98 ***** válasza:
81%

Azt szerintem kijelenthetjük, hogy Rooseveltnek jóval nagyobb kedve volt a háborúhoz mint az amerikai nép nagy részének, nem véletlen, hogy még az elnöki vétóját is fel akarta használni, hogy ellenszolgáltatás nélkül fegyvereket "adjon el" a Briteknek.


Azzal szokták még vádolni, hogy háborús bűnös mivel tudott a Pearl-Harbour elleni akcióról, és nem tett semmit, hogy megakadályozza. Azonban ennél sokkal valószínűbb, hogy az a jelentés nem jutott el az asztaláig, mivel azért a területért felelős katonai vezető elképzelhetetlennek tartott egy ilyen Japán támadást, és dezinformációnak tartotta. A háború mégsem mondható, hogy az amerikaiak kárára lett volna, mivel végsősoron ez rángatta ki őket a gazdasági világválságból.

2021. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Te hülye vagy. Hogy lenne már háborús bűnös, ha a nácik ellen harcolt? Winston Churchill és Harry Truman se volt az
2021. aug. 31. 08:43
 4/9 A kérdező kommentje:
*1937
2021. aug. 31. 08:43
 5/9 MDaniel98 ***** válasza:
100%

1. Attól még lehetsz háborús bűnös, hogy a "jó oldalon" harcolsz.

2. Én nem írtam, hogy Roosevelt háborús bűnös, én azt írtam, hogy sokan annak tartják, és hogy ez miért nem fedi a valóságot, ha figyelmesen elolvasod.

2021. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. Így pontosabban elolvasva igen értem
2021. aug. 31. 09:59
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"még az elnöki vétóját is fel akarta használni, hogy ellenszolgáltatás nélkül fegyvereket "adjon el" a Briteknek."


És szépen csúsztatott is nekik Kanadán át "fű alatt".

Ő szerintem első perctől fellépett volna a britek mellett, ha csak rajta múlik.

De kizárt, hogy ez megérte volna Pearl Harbourt.

2021. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult dolgokról általában sokan sokféleképpen gondolkodnak, mert sokféle nézet és szemlélet létezik. Másrészt bonyolult dolgok pontos tulajdonságait alaposan feltárni sem lehet, hiszen akkor nem lennének bonyolultak.

Churchill emlékirataiban részletesen kifejti, hogy Roosevelt nehezen ment bele a tényleges háborús akciókba (kellett némi ráhatás, hogy hadat üzenjen). Ennek sokféle oka volt Roosevelt személyiségén túl is, továbbá Churchill írását is sokféle módon lehet értelmezni.

Rooseveltre fogni, hogy kiprovokálta Pearl Harbourt, olyan szintű tévedés, amivel foglalkozni sem érdemes. Egy ilyen méretű háborúba való belépés pedig a valós okokon túl emberi, személyiségi értékítélten is múlik. Aki úgy véli, hogy az emberélet a legfontosabb, és egy hadbalépés a háború hosszát lényegesen csökkentve sokkal kevesebb emberéletet követel, azonnal be fog lépni. Akit meggyőztek arról, hogy intenzívebb háború több áldozattal jár, az meg nem nagyon akar belépni. És ki milyen módon fogja mérni, hogy melyik az igaz. Ne feledjük, itt egy jövőbeli eseménysorról kell véleményt mondani, és aszerint cselekedni. Az utólagos bölcsesség puszta rosszindulatú, vagy tudatlanságból eredő vádaskodás, nem méltó a válaszra se.

2021. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. aug. 31. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!