Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (Shakespeare)

Figyelt kérdés
[link]

2021. jún. 5. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bolhából csinálnak elefántot. A Daily Mail eleve egy szennylap, az eredeti cikk meg paywall mögött van sajnos, szóval ez nagyjából csak ürügy volt az Origónak a fröcsögésre.


Az irodalmi kánon nincs kőbe vésve, az, hogy mit tanítanak az iskolában, mindig változik, ez (is) politikai kérdés, nem újdonság. De jó lenne ehhez látni, mi volt az eredeti cikk, ami így kiverte a biztosítékot bizonyos körökben.

2021. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában manapság nagyon divat mindenkit lerasszistázni. Csak azt felejtik el, hogy például Shakespeare is egy olyan korban élt, ahol teljesen elfogadott volt a fehér felsőbbrendűség, és ez volt a természetes
2021. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk azzal sem látom a problémát, hogy egy többségében spanyol-ajkú iskolában miért ne lehetne többségében színesbőrű írókról tanulni?

Annak az értelmét nem látom, hogy Shakespeare-t miért ne lehetne legalább megismertetni a diákokkal, hiszen a mai világ egyik leghíresebb írója, de azt sem értem, hogy miért kellene ennyire nyugat centrikusan oktatni, mi például sosem tanultunk ázsiai, latin-amerikai, közel-keleti vagy egyéb írókról, pedig onnan is jöttek bőven híres és fontos művek.

2021. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!