Aspergeresek, nektek is gyakran rosszindulatúnak, megbízhatatlannak tűnnek a neurotipikusok?

Figyelt kérdés
Hogyan kezelitek őket, illetve hogyan tudok alkalmazkodni a világukban?
2021. szept. 28. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen még nem gondolkodtam. Inkább az volt nekem furcsa, hogy az udvariaskodás felülírja az őszinteséget. Ez nem egy konkrét eset, de ilyenek: anyukám mondja valakinek, hogy "jaj de örülök, hogy látlak", aztán bókolnak egymásnak és nevetgélnek. Fél órával korábban meg morgott, hogy már megint itt lesz az az idióta.


Ez a mai napig felnőttként is problémát okoz nekem, hogy az ilyen áludvariaskodásokon nagyon nehezen látok át. Például vagy ha magyarázok valakinek, akkor ha bólogat, akkor tényleg érdekli, vagy csak udvarias.

2021. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Lehet azért sem értitek mert fiatalok is vagytok?

Ruhelltem az ilyesmit nagyon sokáig mígnem nagyon egyedül maradtam.

Es vajon számít e hogy udvarias érdeklődés vagy színlelt? Meg a színlelt érdeklődés is jó érzést kelt, míg az egyértelmű elutasítás sértő, bántó és megsemmisito.

De én csak különc NT vagyok azért kíváncsi vagyok mit gondoltok arrol amit írtam (és ez most nem udvariaskodas hanem őszinte)

2021. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az Asperger szindróma nem a processzor hibája, hanem egy másik operációs rendszer! Az Aspergeres kisfiamtól kérdezik (online oktatáson), hogy mi a véleménye János vitézről.

- János vitéz egy gyilkos volt.

Látom a monitoron az elkerekedő szemeket, a meghökkent tekinteteket. Ő nem érzékeli a csodálkozást, mert Aspergeres. És elkezdi sorolni a gyilkosságait onnantól, hogy a zsiványokra rágyújtotta a házat, odáig, hogy a Francia király ellenfeleit lekaszabolta és óriást is fejbedobta.

A hosszas felsorolás csak abban segítette a meghökkent tanárt és a diáktársakat, hogy nem légből kapott rosszindulata a fiamnak legyilkosozni János vitézt, hanem valóban sok alkalom van a műben leírva. De érteni nem értik, hogy miért éppen ezzel jellemzi a fiam János vitézt...

Én sem értem. De ő Aspergeres. Ő máshogy van bekábelezve. Ő máshogy érzékeli a valóságot. És ő nem tud finomkodni, mert nem érzi, mi a sértő. Ő kimondja, amit gondol. És én magam tanítottam igazmondásra...

2021. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyemen mindig döbbenettel nézem mennyire lusták és motiválatlanok az NT-k. Mindig kapom is a dícséretet a főnökeimtől.


Én őszintén szólva sokukat primitívnek is látom. Nem lehet velük semmi értelmesről beszélgetni, csak ilyesmikről :

- ki mikor b…ott be és mikor fog

- ki kit dugott meg vagy akar megdugni

- mi volt a Barátok közt vagy Hal a tortán mai részében

- ki mit csinált, amit ki lehet beszélni


Iskolában is hasonló élményeim voltak. Senkit nem érdekelt a görög mitológia, informatika, könyvek, csak a pletyka ment meg a pasizás.


Nem is tartom a kapcsolatot sok NT-vel. Csak felidegesítenek és összezavarnak. És még ők tartanak fogyatékosnak minket.

2021. okt. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

3 -as


Persze, hogy nem értitek. Nem a fiaddal van a probléma. Ő képes önálló gondolkozásra és ki meri mondani, amit gondol, ha tetszik a társadalomnak, ha nem. Nem egy betanult, elfogadott értelmezését preferálta a műnek, hanem mert saját véleményt mondani. Ami egyébként tény. Aki sokat gyilkol, az gyilkos.

2021. okt. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

5-os, mondhatjuk hogy újszerű a gondolkodása, de az életben sokszor ennél árnyaltabban dőlnek el dolgok... Mert a János viteznek nem az a lényege hogy gyilkos volt, hanem hogy miért volt az. Hogyan volt az, és mihez vezetett.

A társadalom lekaksizza, hogy ki mersz e valamit mondani, ezen már rég tulvagyunk, a lényeg az hogy ne tunj ki a tömegből.

2021. okt. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Artemovszk válasza:
Igen. Önök, gonoszak, lusták és kicsinyesek.
2022. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!