Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az iszlám országokban el fog...

Az iszlám országokban el fog jutni valaha az a szintű feminizmus mint ami Amerikában meg nálunk Európában van? Ha igen, szerintetek mikor?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 20:41
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
41%

A példámnak ehhez a játékhoz van köze, szerintem elég világos:

"Igen, határozottan azt gondolom, hogy sokkal jobban éreznék magukat az Emirátusokban, mint a Közép-afrikai Köztársaságban."

Erre az én példám:

" hol jobb nőként élni, Svájcban vagy Afganisztánban?"

2021. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
26%

De hogy még egyértelműbbbé tegyem:

"A keresztény Közép-afrikai Köztársaságban pl. sokkal rosszabb nőnek lenni, mint pl. az Emirátusokban."

Az én példám, ugyanezt a játékot játszva:

"hol jobb nőként élni, Svájcban vagy Afganisztánban?"

Remélem, már világos.

2021. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
76%
32 Értem, tehát szerinted ez cáfolja azt az állitást hogy "az államvallástól nem füg a nők helyzete"?
2021. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 molnarmarcell21 ***** válasza:
35%

Az, hogy baromságnak neveztétek a példámat, épp azt bizonyítja, hogy hibás a kérdés :) Ezt magyaráztam már az első válaszomban is, hogy alapvetően nem a valláson múlik. Ha a valláson múlna, akkor az Emirátusokban rosszabb lenne nőnek lenni, mint a Közép-afrikai Köztársaságban.


De Magyarországon sem olyan jó nőnek lenni, mint Norvégiában, holott mindkettő keresztény ország.


Remélem ennyi példa alapján belátható, hogy alapvetően nem a valláson múlik a dolog.

2021. nov. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

33: Nem, sajnos nem érted, szerintem félreérted, és azt hiszed, itt több ember ír, holott csak Marcell meg én. Tehát aki nem Marcell, az én vagyok, a 28-as is, magyarul a 29-ben (aki szintén én vagyok) nem a 28-as játékára írtam (mivel ott nem is volt játék), ahogy írtad, hanem a Marcelléra.

A játék, amire utaltam, hogy Marcell játszott, hogy kiválaszt egy országot, ami keresztény és a nők helyzete szerinte rossz, meg egy muszlim országot, ahol szerinte jó, és ezt általánosnak veszi. Az más kérdés, hogy az eredeti kérdésben Európáról és Amerikáról volt szó, a Dél-Afrikai-Köztársaság pedig szerény földrajzi tudomásom alapján nem egy keresztény európai ország, de ez mindegy is, ez is meg lesz magyarázva biztos :D

Erre volt a válaszom, hogy ugyanezt tettem: tehát keresztény országként Svájcot választottam (ami mellesleg Európában van), muszlimként pedig Afganisztánt. Ennyi. Mert szerintem Svájcban jobb a nők helyzete, mint Afganisztánban. Hogy ebben te hol látod, hogy szerintem az, hogy Svájcban jobb a nők helyzete, mint Afganisztánban, cáfolja, hogy az államvallástól nem függ a nők helyzete, az nekem magas, de inkább félrebeszélés és értetlenkedés.

De elmagyarázom akkor a lehet legegyszerűbben, hogy abba is bele lehessen kötni meg értetlenkedni: ha egy vallás olyan erősen meghatározza a nők helyzetét, mint az iszlám, akkor a muszlim országokban a nőknek más az élete, mint a nem muszlim országokban, ahol a nők helyzetét nem határozza meg annyira a vallás. Muszlim országokban lévő vezető pozícióban ténykedő nők száma valószínű össze sem hasonlítható a keresztény európai országokban vezető pozícióban lévő nők (politika, üzleti élet, média, akármi) számával. De kíváncsian várom a hatalommal rendelkező, muszlim politikai női vezetők és döntéshozók neveit muszlim országokból.

2021. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Marcell, erre még habogj valamit légyszíves, mindkettőt te írtad:

"Ebben az esetben is értelmetlen a kérdés, hiszen nem mindegy, melyik muszlim országról beszélünk. "


"ebben az esetben reméljük a nők helyzete sosem lesz olyan rossz a muszlim országokban, mint a keresztény országokban"


Tehát az elsőnél még ne általánosítsunk, nem mindegy, melyik muszlim országról beszélünk (ennyi erővel az sem mindegy, melyik keresztény európai országról beszélünk (a Dél-Afrikai-Köztársaság NEM európai keresztény ország, Svájc inkább), de a második már nem is lehetne nagyobb általánosítás (keresztény országok vs. muszlim országok).


Ha te komolyan úgy gondolod, hogy a keresztény országokban rosszabb a nők helyzete, mint a muszlim országokban, az a te dolgod, lelked rajta, és csak sajnálni tudom, hogy te és a családod Európában éltek, és nem egy muszlim országban.

2021. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
(Jav: A 17-es választól vagyunk Marcell meg én)
2021. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 molnarmarcell21 ***** válasza:

ma 15:22 és ma 15:29


"A játék, amire utaltam, hogy Marcell játszott, hogy kiválaszt egy országot, ami keresztény és a nők helyzete szerinte rossz, meg egy muszlim országot, ahol szerinte jó, és ezt általánosnak veszi."


"Tehát az elsőnél még ne általánosítsunk, nem mindegy, melyik muszlim országról beszélünk (ennyi erővel az sem mindegy, melyik keresztény európai országról beszélünk"


----------


De hát erről beszélek én is. Nem lehet általánosítani, a kérdés pedig ezt tette, ezért hibás. Nincs olyan, hogy muszlim országok és keresztény országok, hiszen nagyon nem mindegy, melyik két országot vetjük össze. A nők helyzete nagyban függ az adott ország gazdasági és politikai helyzetétől, a vallás csak egyetlen tényező.

2021. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Akkor erről miért nem beszélsz, ahol mindennek ellentmondasz?

"ebben az esetben reméljük a nők helyzete sosem lesz olyan rossz a muszlim országokban, mint a keresztény országokban"

Minél tovább értetlenkedsz és kötöd az ebet a karóhoz, annál tisztább lesz a helyzet, és annál többször fogsz magadnak is ellentmondani, szóval csak így tovább.

Amikor akkora a különbség a nők társadalmi és gazdasági szerepei között, mint az európai keresztény országok női lakossága és a muszlim országok női lakossága között, akkor igenis lehet valamilyen szinten általánosítani és következtetéseket levonni.

De ha nem lehet, akkor a muszlim országokban lévő feminizmus (haha... ezt még ízlelgetem egy darabig... haha) jelenléte és mértéke gyakorlatilag megkülönbözhetetlen a keresztény országokban jelen lévő feminizmustól?

Mehetünk mélyebbre is. "A nők helyzete nagyban függ az adott ország gazdasági és politikai helyzetétől, a vallás csak egyetlen tényező."

Bravó, ez nyilvánvaló. De ha a vallás tényező, akkor igenis lehet vallási alapokon nyugvó különbségekről beszélni. A másik fontos dolog: a muszlim országokban a politika és a vallás sokkal, de sokkal kevésbé különül el, mint Európában (ha egyáltalán).

Lássuk tehát: gazdasági, politikai helyzet, vallás. A gazdaság az gazdaság, a politikai helyzet, amint írtam is nehezen elválasztható muszlim országokban a vallástól, plusz ugye a vallás. Kettő a háromból az "vallás", de nem, nem lehet különbséget tenni, mi? Nap mint nap hallunk híreket a muszlim feministákról és karakán és bölcs, muszlimok által nagyrabecsült és követett muszlim női politikusokról, döntéshozókról és üzletasszonyokról, ugye? :D

2021. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 molnarmarcell21 ***** válasza:

ma 16:34


Nem mondtam magamnak ellen, végig teljesen következetes vagyok, legfeljebb te vagy képtelen megérteni :)


A válaszod többi része egy nagy adag közhely nem túl sok valóságalappal, ami a tájékozatlanságodat mutatja, de már erre is rámutattam az első, 6-os válaszomban. Például nem ismersz egy muszlim női kormányfőt sem, pedig több van, mint ahány magyar volt :p

2021. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!