Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az iszlám országokban el fog...

Az iszlám országokban el fog jutni valaha az a szintű feminizmus mint ami Amerikában meg nálunk Európában van? Ha igen, szerintetek mikor?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 20:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Kerülgetheted még egy darabig, de erre még mindig nincs válasz, mindkét hozzászólás tőled származik, ha szerinted ez nem ellentmondás, akkor nézd ki a szót a szótárból, hogy mit jelent:


”Ebben az esetben is értelmetlen a kérdés, hiszen nem mindegy, melyik muszlim országról beszélünk."

"ebben az esetben reméljük a nők helyzete sosem lesz olyan rossz a muszlim országokban, mint a keresztény országokban"

Ez nem ellentmondás? A második nem általánosít (amit máskor meg számonkérsz)?


“A válaszod többi része egy nagy adag közhely nem túl sok valóságalappal,” erre kérnék példákat, mi a közhely és minek nincs valóságalapja? De komolyan. Írd be ide, mi a közhely a 39-es válaszomban, és minek nincs valóságalapja. Ha nem idézed ide, az azt jelenti, hogy csak vagdalkozol, totálisan alap nélkül és nem vállalod fel, amit mondasz.

“ami a tájékozatlanságodat mutatja, de már erre is rámutattam az első, 6-os válaszomban. “ Az első hozzászólásom a 17-es volt, gratulálok, hogy te már a 6-osnál rámutattál a tájékozatlanságomra. Idézd légyszíves, hol mutattál rá a tájékozatlanságomra a 6-os válaszoddal. Ugyancsak, ha nem idézed ide, az azt jelenti, hogy csak vagdalkozol, totálisan alap nélkül és nem vállalod fel, amit mondasz.

A tudásom valóban hézagos muszlim országban hatalmon lévő muszlim női kormányfőt illetően, világosíts fel légyszíves, kik ők, és milyen a fogadtatásuk a muszlim lakosság, elsősorban a férfiak körében? Nekik is hátul kell azért imádkozniuk, a férfiak mögött, ugye? Angela Merkel, Theresa May, Erzsébet királynő, van akkora hatalmuk ezeknek a muszlim női kormányfőknek, mint ezeknek a nőknek van/volt?

De tudok jobbat: itt egy link, a Forbes összeállítása: World’s most powerful women 2020 :

[link]

Ebből mennyien élnek muszlim országban és mennyien Amerikában vagy Európában?


Akkor mégegyszer, nehogy véletlenül elfelejtődjön: idézd be a 39-es válaszom “többi részét”, ami “nagy adag közhely nem túl sok valóságalappal”. (Melleseleg, ha már közhelyeknél tartunk, ezt te írtad: “A nők helyzete nagyban függ az adott ország gazdasági és politikai helyzetétől, a vallás csak egyetlen tényező.” Ez nem közhely véletlenül?) Ismétlem, idézd be a közhelyeket nem túl sok valóságalappal a 39-esből, vagy csak a szád jár és nem vállalsz felelősséget azért, amit mondasz.

Végezetül a jó kis időutazásos megmondásod is jó lenne részleteiben megismerni, szóval idézd be, hol mutattál rá a tájékozatlanságomra a 6-os válaszodban (úgy, hogy az első hosszászólásom a 17-es volt).

2021. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 molnarmarcell21 ***** válasza:
30%

tegnap 21:44


Nem tudom, mennyire kell retardnak lenned, hogy ne lásd, hogy az általad ellentmondásnak vélt részben épp azt szemléltem, hogy a kérdés általánosítása miért hibás, amit a kezdetek óta következetesen írok.


A 6 és 17-es válaszok közötti anakronisztikusnak vélt kifogásod megint téged minősít, hiszen nem konkrétan rólad írtam, hanem az általánosításról (elnézést, ha félreérthető, reméltem, hogy mindenkinek világos, de itt a Gyakorin mindig meg tudnak lepni a válaszolók, hogy mindig van lejjebb).


Alaptalan közhelyeid:

- "muszlim országokban lévő feminizmus (haha... ezt még ízlelgetem egy darabig... haha)" - miközben vannak bőven feminista mozgalmak muszlim országokban, csak nem tudsz róluk

- "a muszlim országokban a politika és a vallás sokkal, de sokkal kevésbé különül el, mint Európában". - Európában sem különül el, a vallás szerves része a társadalomnak mindenhol

2021. nov. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen ügyesen kinézted a szótárból az “anakronisztikus” kifejezést, talán próbáld meg ugyanezt legközelebb a sokkal egyszerűbb és mindennaposabb “közhely” szóval is:

“A közhely vagy klisé egy olyan gondolat leírására használt kifejezés, amelyet olyan gyakran és olyan módon használnak, hogy eredeti hatása és értelme elvész. “ Aztán fuss neki mégegyszer, miért is közhelyek, amiket írtam.


Idézet tőled:

“Alaptalan közhelyeid:

- "muszlim országokban lévő feminizmus (haha... ezt még ízlelgetem egy darabig... haha)" - miközben vannak bőven feminista mozgalmak muszlim országokban, csak nem tudsz róluk

(Ez mégis mitől közhely? Tényleg már annyian beszéltek a muszlim országokban lévő feminizmus hiányáról, hogy ez már közhely, és az eredeti hatása és értelme elveszett? Én még soha nem hallottam nyilvánosan aktív feminista szervezetekről muszlim országokban, de attól még remélem vannak, ezért kíváncsian (tényleg) várok egy pár linket, újságcikket, videókat felvonulásokról, követelésekről, eredményekről, a feministák társadalmi elfogadottságáról és támogatásáról, bizonyára élnek és virágoznak nőjogi és feminista szervezetek minden muszlim országban.)

- "a muszlim országokban a politika és a vallás sokkal, de sokkal kevésbé különül el, mint Európában". - Európában sem különül el, a vallás szerves része a társadalomnak mindenhol”

(Olyan “ügyesen” (haha...) próbálsz logikusnak tűnni, akkor hogy nem látod, hogy a “sokkal, de sokkal kevésbé különül el” NEM EGYENLŐ azzal, hogy “elkülönül”? Bonyolult?

Semmi gond, segítek. A “sokkal, de sokkal kevésbé különül el” azt jelenti, hogy - kapaszkodj - sokkal, de sokkal kevésbé különül el. Az “Európában sem különül el” arra lenne nemleges válasz, hogy “Európában elkülönül”, amit soha, senki nem írt. ) Ugyanígy: ez miért közhely?


Itt a másik gyöngyszemed:

“A 6 és 17-es válaszok közötti anakronisztikusnak vélt kifogásod megint téged minősít, hiszen nem konkrétan rólad írtam, hanem az általánosításról”


Itt a mondat, ami elvileg nem rólam írt, hanem az általánosításról:

“A válaszod többi része egy nagy adag közhely nem túl sok valóságalappal, ami a tájékozatlanságodat mutatja, de már erre is rámutattam az első, 6-os válaszomban.”


Ismét csak segítek egy kicsit értelmezésben. Azt írod: “a válaszOD”, “tájékozatlanságODAT”. A ragok alapján ez bizony hozzám és rólam szól és nem az általánosításról.


Veled ellentétben én válaszolok mindenre és minden egyes pontra, amit írsz. Eleinte kicsit idegesítettél, aztán szórakoztattál egy darabig, de mostmár eljutottunk a pontra, ahol sajnállak, és úgy érzem magam, mint aki egy nyomorékot ver, de innen már nem engedlek el.

Talán én voltam a hülye, hogy leálltam vitatkozni valakivel, aki ilyet ír: “reméljük a nők helyzete sosem lesz olyan rossz a muszlim országokban, mint a keresztény országokban :)”, de mostmár nincs mit tenni. Összerakom szépen, amikre nem tudtál, akartál válaszolni, vagy csak félrebeszéltél és csúsztattál (phf, szinte beidézhetem az összes hozzászólásomat akkor :D) meg meg is toldom néhány dologgal és jövök, addig is egy jó tanács, mert ilyen kedves vagyok: állj anyukád, barátnőd, nőismerőseid, nőrokonaid elé, és biztosítsd őket arról, hogy te szívből reméled és drukkolsz, hogy minél előbb legyen olyan a helyzetük, mint a muszlim országokban élő nőtársaiké, és gyűjtsd be a bókokat. Legyen már egy szép napjuk, és legyenek büszkék, hogy milyen csuda egy fickó ez a Marcigyerek :) Ugyanez, mondd egy feministának, hogy te reméled és szurkolsz, hogy mielőbb olyan legyen a helyzete, mint a nőké a muszlim országokban, aztán figyelj erősen, mi lesz a válasz.


Szóval várom a linkeket, újságcikkeket, videókat feminista és nőjogi felvonulásokról, követelésekről, eredményekről, a feministák társadalmi elfogadottságáról és támogatásáról; bizonyára élnek és virágoznak nőjogi és feminista szervezetek minden muszlim országban, csak hogy, hogy nem, elkerülték a figyelmemet. Szívmelengető lesz látni, és hálával fogok érte tartozni.


Jövök még, nem lesz benne köszönet :) puszi

2021. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!