Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan kell ironikus hangnembe...

Hogyan kell ironikus hangnemben szöveget írni?

Figyelt kérdés

Nem magyarul kell írjam ami mégjobban megnehezíti a dolgom, de az a gond magyarul se tudnám most mit hogyan.

Elég, ha csak néha teszek ironikus megszólalásokat bele, vagy az egész szöveg egy irónia kéne legyen?



2021. okt. 17. 13:41
 1/5 Gofrisütő ***** válasza:
13%

SzEgÉnYkE! MiLyEn NeHéZ iS iRóNiKuS hAnGnEmBeN íRnI! FoGaLmAm SiNcS, hOgY iS kElL íGy ÍrNi!


Remélem ez megteszi.

2021. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ironikus, hogy mindent elárultál, csak pont azt nem, ami a lényeg lenne. Milyen nyelven kéne írni?
2021. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én például azt csinálnám, hogy bemutatnám a volt aranyhalamat, de úgy mint egy cápát. Leírom, hogy vérszomjas fenevad, vérre megy stb. Közben meg egy aranyhal, érted. De, hogy átjöjjön az irónia, meg hogy nem cápáról beszélek, valahol minimum utalásokat kell tennem erről.
2021. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
78%

De igazából bármit választhatsz. Ha megvan, veszed egy tulajdonságát - amit kigúnyolsz (irónia = rejtett gúny), és annak a tulajdonságnak az ellentétét hangsúlyozod.

Pl.: vmi étel, amit nem szeretsz - gusztustalan - > úgy mutatod be, mintha valami nagyon guszta és finom étel lenne és mindenkinek csorogna rá a nyála.

2021. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl: Ma egész jó napom volt. Reggel még álmos voltam, mikor beértem az irodába, de a főnök sikeresen felébresztett az üvöltésével. Ezután már éberen és érdeklődve hallgattam végig az ügyfelek változatos panaszait és ékesszóló káromkodásait. Ebédre a kedvenc löncshús konzervemet ettem, tele izgalmas apró meglepetéssel. stb...
2021. okt. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!