Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történészek: szerintetek...

Történészek: szerintetek miért nem épült a Horthy-korszakban közvetlen vasútvonal Pécs és Szeged között? Semmi sem indokolta? Vagy csak azért, mert már akkoriban is olyan lesajnált térség volt Dél-Magyarország, mint amilyen manapság?

Figyelt kérdés
A monarchia idején volt vasúti összeköttetés a két város között a Pécs - Eszék - Zombor - Szabadka - Szeged nyomvonalon, de ez a vasútvonal Trianon miatt nagyrészt Jugoszláviához került.

2021. okt. 21. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A Horthy-korszak idején még nagyon népszerű volt a revízió gondolata. Tehát azért nem merült fel Pécs-Szeged vasútvonal mert hitték hogy van esély a régi országhatárok visszaállítására (és így az általad említett régebbi vonal használatára).

Amúgy tudtam hogy valahonnan ismerős vagy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2021. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Talált, süllyed. :)
2021. okt. 21. 20:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

most tényleg 2 naponta fel fogod tenni ezt a kérdést?

Volt elég probléma enélkül is.

Meg ott van a Dombóvár - Bátaszék vonal és a Pécs - Bátaszék vonal is. Ezeken át el lehetett jutni Szegedre. Én is utaztam a Ps-Bz vonal is még annó Sg-re, meg voltak Ps-Ud-Bz-Sg vonatok is nagyon sokáig.

2021. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én még egyetemista koromban (nagyon rég) utaztam párszor vonattal Pécsről Szegedre. Egészen borzasztó volt!
2021. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4: mert át kellett szállnod...
2021. okt. 23. 17:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kellett átszállnia. Volt Pécs - Szeged közvetlen vonat.
2021. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Gondolom, jókora kerülőúton.
2021. okt. 23. 18:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pécs - Dombóvár (irányváltás) - Baja - Kkhalas - Kkfélegyháza (irányváltás, gépcsere) - Szeged
2021. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kösz. Jól gondoltam, hogy kerülőúton. :)
2021. okt. 23. 18:34
 10/14 A kérdező kommentje:
Így ment, ugye? Pécs - Szentlőrinc - Sásd - Dombóvár - ...
2021. okt. 23. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!