Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mitől függ egy város közigazga...

Mitől függ egy város közigazgatási területe?

Figyelt kérdés

Érdekes a téma pl Magyarországon a település területéhez nem csak a lakott terület tartozik hozzá hanem az azt körülvevő határ is. Pl Gyöngyöshöz még Mátrafüred is hozzá tartozik pedig a két település között van vagy 4km.

De még Kékestető is hozzá tartozik ami még messzebb van. Pl ezek a települések miért nem önnállóak. Budapest is érdekes pl Gyál ami teljesen össze van épülve Budapesttel az különnálló település de viszont Budapestnek van olyan része ami egy különnálló lakott terület és mégis a városhoz tartozik. Pl Párizsba meg csak a belváros tartozik a városhoz. De a külvárosi részek, kertvárosok, de még a felhőkarcoló negyede is különnálló települések. Mitől függ a közigazgatás. Számít az hogy melyik országba, földrészen vagyunk?



2021. nov. 15. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Párizsnál megakadtam. Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de elszeretném mondani.

A párizsi körgyűrűn haladtam és azt a mocskos primitív vezetési "kultúrát" pesti lakosként sehol sem tapasztaltam. Ráadásul mindegyik barnabőrű vagy fekete volt...

Megdöbbentett mert valamiért vékony, szőke nők voltak az elképzelésemben croissant fölött ülve.

Ráadásul a menekültek ott vannak mindenhol az útszélén. Filmbe illően hordóban begyújtva melegednek... ez a nagy franciaország...

2021. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De ez mennyiben kapcsolódik a kérdéshez?


A városhatárok kialakítása többnyire politikai kérdés. 1945-ben az oroszok 34 települést csatoltattak Bp-hez (a szám nem biztos, hogy pontos). Gyöngyösnél azért van ez, mert Mátrafüred (Benepuszta) eredetileg csak egy majorság volt, Kékestető sem volt sose túlzottan kiépítve. Mátrafüred önállósága már meglehetne, mert elég takaros településsé vált, de Kékestető nem tudja az összes települési funkciót.

2021. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kis falvak nem lennének képesek eltartani külön önkormányzatot, polgármestert, stb .stb.
2021. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legkisebb önkormányzat szerintem pár száz emberes településen működik. Párszázan még Kékestetőn is laknak szerintem. Bár nem kifejezetten lakóövezet.
2021. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: nem véletlenül esett kútba Mátrafüred önállósodási kísérlete...
2021. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
volt ilyen?
2021. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: igen, 2005-ben. Akkor azt mondták, hogy 2010-re lehet önálló.

De Gyöngyös szerintem fellebbezett....


Mindenesetre csak részönkormányzat van Mfüreden.


[link]


[link]

2021. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ezt nem tudtam
2021. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!