A magyar nyelv az egyik legbonyolultabb és az egyik legnehezebben megtanulható nyelv a Világon, vagy vannak még nála is bonyolultabbak?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 14:46
A kérdező szavazást indított:
A legbonyolultabb nyelv a Világon
Vannak nála bonyolultabbak/nehezebben megtanulhatók is
34 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Sokkal, de sokkal bonyolultabb nyelvek vannak, a magyar eléggé átlagos. (Ez a magyarok téveszméje/rögeszméje, hogy különlegesen nehéz nyelv)
2021. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
23%
Nézz rá az angolra. Van 12 igeidő, meg annyi féle fajta szabály, hogy az hihetetlen. 1 szóra ott is van rengeteg jelentés és 1 jelentés is érvényes több szóra. Aki tényleg folyékonyan beszél angolul, akár anyanyelvi szinten is, még gyakran az is vét hibát megfogalmazás terén. Magyarban is van sok hülye szabály és megfogalmazások, de szerintem a legtöbb nyelv sokkal nehezebb, mint a magyar. Főleg ha olyan szinten akarod beszélni, hogy egy nyelvész professzor se tudjon belekötni.
2021. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Az ázsiai nyelvek és az arab is nehezebbek, szerintem.
2021. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
88%

-Mandarin

-Japán

(Mindkettő nyelvnél 2000+ bonyolultabbnál bonyolultabb írásjegyet kell elsajátítani)


-Szlovák

(Minden egyes szófajt ragozni kell,egy csomó bonyolult nyelvtani szabály stb. van)


-Hindi

(Csak keress rá a hindi írásra)


-Arab

(Fonetikus írásmód,bonyolult kiejtés)


-Héber

(Ugyanaz a probléma mint az arabnál)


-Koreai

(Udvariassági szintek elsajátítása)


-Izlandi

(Konkrétumokat itt nem tudok,de elvileg minimum 8+ év elsajátítani)

2021. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

A magyar az átlagostól nehezebb, de közel sincs a legnehezebbek közt.

Azért tűnik nehéznek, mert Európa közepén vagyunk és nincsenek közeli rokonnyelvek.

Az szláv nyelvek nem lényegesen könnyebbek, csak épp elég sok egymáshoz relatív közeli nyelvet takar. Így az egyiket beszélő személy sokkal könnyebben megtanul egy másik szláv nyelvet, mint pl a magyart.

Növeli a "magyar nyelv nehéz" vélemények számát az is, hogy elég jelentéktelen kis nép vagyunk. Ezért igen kevesen tanulnak magyarul. Amiből páran azt vonják le, hogy nyilván azért, mert olyan nehéz és megtanulhatatlan. Pedig csak rossz az "ár érték aránya". Értsd, ahhoz képest tényleg nehéz, hogy szinte semmire nem jó egy külföldi számára. A mandarin lényegesen nehezebb, de nem is 10-15 millióan beszélik.

2021. dec. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Én inkább az észak-amerikai indián nyelveket mondanám, azok nyelvtani szerkezete teljesen elüt minden más nyelvtől (se nem izoláló, se nem agglutináló, se nem tőhangváltó). Valami olyasmi, hogy van egy egyszerű mondat: aaabbb, és ha bővíteni akarják, akkor mindig a közepébe pakolgatják bele az újabb információkat: aaacccbbb, aaacccdddbbb stb. Na mindegy, nem tudom pontosan, de a mi fejünk alapján teljesen logikátlan, kifacsart valami az egész.


Vagy ott vannak az afrikai bennszülött nyelvek, ahol beszéd közben csettintenek a nyelvükkel. Az ilyen nyelveket én biztos nem tudnám megtanulni.

2021. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

Ehm, azért a világranglista élén van a magyar nyelv, a rangosorolást készítők szempontjai szerint hol a TOP5-ben, hol a TOP10-ben végzi.


Plusz megint fura megközelítés, hogy azok a nyelvek könnyebbek lennének, aminek több rokona él. Pl. az orosz nem lesz attól könnyebb, hogy szláv nyelv. Ha szerb vagy, vagy már tanultál szerbül nyilván könnyebb az oroszt megérteni, kiejteni, de ez szubjektív élmény. A magyar nyelvnek is élnek rokonnyelvei, mégsem feltétlenül könnyebb egyik a másiknak.


Az európai nyelvek közül nyilván azért tűnik nehezebbnek, mert a ugor-nyelveken kívül mindegyik indo-európai, talán 3-4 nagyobb család van ezen belül (latin, germán, szláv és ne sértődjön meg az a +1 ha netán kifelejtettem volna valakit), szóval ha egy angol-ajkút nézünk, mely nyelvekhez kell a legtöbb idő az elsajátításhoz, nyilván a magyar 50+ hétnél fog helyeződni.


És ugyanígy fordítva, nekünk nehéz az angol, vagy a német stb.


Általában az ázsiai nyelvek előzik meg a magyart (mandarin, japán, koreai stb.), de érdemes nézni a toplistákat, amiket nem a redditen, meg a gyakorin válaszolók dobtak össze.


Nekünk jó hogy nem tűnik oly nehéznek a nyelvünk, mert jobb esetben minimum 10-en éve használjuk, gyakoroljuk, mégis a nyelvtan-órákon elhangzó leíró nyelvtan értelmezésében is sokszor gondok vannak.


Plusz az én nézetemben a kiejtést nem venném nehézségi tényezőnek, nekem az angol és az orosz kiejtés is "nehéz". Ez teljesen szubjektív tényező.


[link] 4. hely


[link] nincs a top10-ben


[link] 3. helyezés


[link] szintén 4. helyezés


[link] 3. helyezés


[link] 4. helyezés


[link] nincs a top10ben


Nah 5 perc Google, és ha csak a cikkek fele dolgozik hiteles forrásból, akkor sem "szégyenkezhetünk" nyelvünk nehézsége felől. Általában, ha nem veszik be a top10-be, akkor a top20-ban foglal helyet, ami még mindig előkelő, tekintve, hogy közel 3500-4000 nyelv van, de csak ha a hivatalosan is használt kb. 200-250 nyelvet nézzük, még akkor is előkelő helyezés.

2021. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Hogy melyik nyelv mennyire nehéz, az attól is függ, hogy kinek a számára. Nyelvcsaládon belül pl. nem annyira nehéz, mondjuk egy dánnak németet tanulni, vagy egy horvátnak oroszt.

Ez a lista pl. angol nyelvűek által lett összeírva, itt negyedikek vagyunk a mandarin, arab, japán után.

[link]

[link]

("Hungarian grammar seems like the road to death for an English speaker. Because Hungarian grammar rules are the most difficult to learn, this language has 26 different cases..")


Vagy: mandarin - izlani - japán - magyar

[link]


Itt meg első a magyar.

[link]


Elég szubjektív, különféle szempontok szerinti listákat lehetne gyártani.

2021. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

4-es válaszát még kibővíteném azzal, hogy az izlandi nyelv nehézsége valószínűleg abban IS rejlik, hogy kifejezetten ügyelnek arra, hogy elkerüljék a jövevény szavakat.


Tudtommal ők minden új vagy idegen kifejezést lefordítanak, ha úgy van akkor összerakják az ősi szóalkotó-töveikből. Ez szerintem nagy nehézség lehet a szótanulásban.

2021. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
72%

Objektíven nézve nem igazán van olyan, hogy nehéz meg könnyű nyelv. Tudtommal egy átlagos gyerek bármilyen nyelvet ugyanannyi idő alatt sajátít el az anyanyelveként. Ha pedig nem anyanyelvként tanulsz valamit, akkor meg minden az előzetes tudásodtól függ: milyen az anyanyelved, milyen a logikája, melyik nyelvvel rokon vagy melyikéhez hasonlít stb. Esetleg milyen más nyelvekkel találkoztál már, mit tanultál behatóbban, milyen a saját beállítottságod, mit értesz meg könnyebben, mit nehezebben... Ezek viszont minden embernél mások.

Amiért a magyar nehéznek tűnik, az az, hogy nincsenek közeli nyelvrokonaink, tehát nincs egyetlen olyan más nyelvet beszélő csoport sem ezen a világon, akik különösebb nehézség nélkül megtanulnának magyarul. Szóval mivel mindenki nagyjából egyenlő mértékben szív vele, mindenki ugyanannyira panaszkodik is, ezért aztán nagyobb eséllyel kerül fel ezekre a listákra.

Meg azért nyilván nehézség a magyar esetében az is, hogy nem világnyelvről van szó, tehát nincsen olyan nagy választék képzett tanárokból, tankönyvekből, gyakorlási lehetőségből. De ez elmondható nagyjából bármelyik kisebb nyelvről. Mondjuk egy kihalófélben lévő nyelvhez képest meg kifejezetten jók vagyunk.

2021. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!