Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mióta nagyobb a Kínai ipari...

Mióta nagyobb a Kínai ipari termelés és export mint az Amerikai? Tudnátok konkrét évet mondani?

Figyelt kérdés

Mióta nagyobb a Kínai ipari termelés és export mint az Amerikai?


Egy rövid érdekes cikk.


[link]



2022. jan. 6. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Gazdaság termék kibocsátása:

[link]

GDP:

[link]

2022. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem legalább 500 éve, de inkább 1-2 ezer évre tenném, igaz akkor még Amerika nem volt képben.

Ha Usa-ra gondolsz, első sorban hazai piacokra gyárt no meg harcászatra, mondjuk ebből ad is el rendesen. Amit más kontinensen gyártat az nem számítható exportnak és mások a szabványok is.

2022. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es! Te miről beszélsz? Még 60-70 éve fekete afrikai országokkal tudott csak vetekedni a kínai ipar fejlettségben és méretekben is.
2022. jan. 6. 17:49
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem 2-es arra céloz, hogy Amerika nem azonos az USA-val. De csak tippelek..
2022. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval mi az évszám ?
2022. jan. 6. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra is. Amerika nem egyenlő az USA-val. Én arra gondoltam, nem az aktuális adatokat nézve, mióta termel az ország kereskedelem céljából és ebben India, Kína, Afrika évszázadokkal előrébb van. Az más Tészta hogy ezeket az országokat sokszor kihasználták, kihasználják és fillérekért veszik tőlük az árukat nagy mennyiségben, igy a profit nem náluk keletkezik. USA-ra visszatérve a nagy profit abból keletkezik, hogy mindent drágán adnak, értéken felül, so darabra kisebb a termelésük.
2022. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"USA-ra visszatérve a nagy profit abból keletkezik, hogy mindent drágán adnak, értéken felül, so darabra kisebb a termelésük."


Csakhogy szabadpiacon és globális versenyben elbuknának a nyugatiak, ha nem lenne sokkal jobb minőségű/tudású a termékük, ami után a vásárlók képesek megfizetni a magasabb árat is.

2022. jan. 7. 11:47
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
Kb. 2009 óta.
2022. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!