Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik ország játszott közvetí...

Melyik ország játszott közvetítő szerepet a 17. századi orosz kultúra és a korabeli európai kultúra között?

Figyelt kérdés
Lengyelország vagy Svédország?

2022. jan. 19. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Péter trónra lépése előtt beutazta Európát, Anglia, és Hollandia volt rá különösen erős hatással, Hollandiában pl dolgozott hajóácsként, hogy valódi gyakorlata legyen a hajóépítés tudományáról.A cári Oroszország különben sem volt elszigetelve Európától, mint a Szovjetunió, ami a kulturális szakadék alapja volt az oroszok, és Európa jelentős része között, az a vallás.

Oroszország ortodox keresztény állam volt, annak is a vezetője, miután Bizáncot elfoglalták a törökök.

Róma fennhatósága az oroszoknál ugyanúgy nem érvényesült, mint Európa másik végén, az angoloknál, sőt az oroszoknál sokkal kevésbé, és kb ez a gyökere annak, hogy az orosz birodalom sok szállal kapcsolódott Európához, de attól lényegesen különbözött is, az orosz kultúra fejlődésében az ortodox egyház megkerülhetetlen volt.

2022. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt én is tudtam, de engem konkrétan az érdekelne, hogy Lengyelország vagy Svédország közvetített inkább?
2022. jan. 19. 16:06
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Svédország ha nem is kulturálisan annyira, de hadászati szempontból mindenképpen közvetített egy-két dolgot Oroszország felé ilyen-olyan módon.
2022. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erős a francia hatás.
2022. jan. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!