Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a feltétele a különböző...

Mi a feltétele a különböző lingua francák azaz közvetítő nyelvek) kialakulásának?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés már érdekel egy ideje és remélem hogy ez a kérdéskör beletartozik az alkalmazott tudományok témakörébe.Egyébként ma azért is jutott eszembe,mert nemrégen egy orosz cigánnyal beszélgettem roma azaz cigány nyelven és egy másik orosz cigánnyal is már beszélgettem ugyanígy és mindkettőjüknek elmondtam hogy én Magyarországon élek,de a beszélgetés közben írt nekem orosz nyelvű szöveget is,amit le is fordított nekem roma nyelvre amikor rájött arra,hogy nem értem amit írt.

2019. okt. 1. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugye először mi is az a lingua franca. A rövid válasz leginkább az, hogy egy olyan nyelv, amit adott szituációban minden résztvevő fél valamilyen szinten beszél.


Egyébként pedig egyetemen valahogy úgy definiáltuk, hogy egy olyan nyelv, amit egyik beszélő se anyanyelveként beszél, viszont kölcsönös megértést biztosít a felek közt (tehát pl egy svéd, egy üzbég és egy brazil közt mondjuk az angol vagy épp a magyar - ha mindhárman beszélik).


Tehát eszerint bármelyik nyelv lehet adott szituációban lingua franca. Ha olyasmire gondolsz, hogy ilyen kontinensre vagy világra kiterjedő (angol - mai világunk) közvetítő nyelv, ott már más a helyzet. Esetleg azt is kifejthetem.

2020. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!