Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jelenlegi emberiség egyik...

A jelenlegi emberiség egyik legnagyobb ellensége és bomlasztója a nihilizmus?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Honnan jönnek vajon ezek a kérdések?
2022. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Az emberiség legnagyobb ellensége önmaga. Ember embernek farkasa.


Azért van ma annyi stressz, mert emberi követelményeknek kell megfelelnünk.

2022. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
A nihilizmus nem új gondolat, már a 18. században megjelent és a 19, sz.-ban terjedt el. Korunkra nem is jellemző, ez a technológiai fejlődésre épülő világ mindennek mondható, csak nihilistának nem, élénk fejlődés jellemzi, határozott és többé-kevésbé elérhető konkrét célok kijelölése és az érte való munkálkodás, élénk közélet, robbanásszerű tudományos haladás dinamikus jellegű előrelépés a művelődésben, az életszínvonal emelésében, gyakorlatilag mindenben. Az emberiség exponenciálisan növekvő létszáma ezt indokolja is.
2022. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MDaniel98 ***** válasza:
69%
Szerintem nem, bár ez filozófiai hajlamtól is függ.
2022. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
#3 nihilizmust sok tekintetben lehet értelmezni, és bizonyos tekintetben sohasem volt ennyire nihilista a világ (az életnek nincs értelme, pusztán egy jelenség, önmagáért létezik)
2022. febr. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Ez a fajta dekadens érzület észlelhető mértékben csupán az emberiségnek egy szűk csoportjánál, az europid kultúránál fordul elő, abban is csak keveseknél.

A dinamikusan szaporodó emberiségre, amely jelenleg harmincöt évenként megduplázódik, nem jellemző.

Sem az afrikaiak, sem az ázsiaiak nem hajlamosak a depresszióra. Dél-Amerikára és Ausztráliára sem lehet mondani, hogy gyakori lenne.

Az Iszlám vallás mélységes beletörődését, hogy legyen meg Allah akarata, is súlyos tévedés lenne nihilistának nézni, ez ugyanis más jellegű odaadás, nem zárja ki a célok iránti törekvést. Véleményem szerint releváns képet kapunk, ha megnézzük a különöző kultúrákban az öngyilkosok statisztikáját akár száz, vagy kétszáz évre visszamenően és bár valóban növekvő számot lehet tapasztalni, ez a szám mégis csökkenő tendenciát mutat a népességrobbanáshoz képest.

[link]

2022. febr. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

„Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.”


Lányi András: Ha tudják, miért nem teszik? In. Az ember fáj a földnek

2022. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
Igen.A tradíció és a vallás elhalványodott,és tulajdonképpen egy vad materialista nihilista társadalom növekszik,ahol az élvezetek legmagasabb fokára való törekvés az egyetlen érték.Eldobva minden értéknek nevezett erkölcsi normát.Mondják a tradícionalisták,hogy ontológiai a válság,az evolucionista tévtanok egy olyan sivár és érdektelen jövő és múlt képet vázolnak fel,amit a belefeledkezésen kívűl semmi más nem tud csillapítani,ugyanis ha a halál után nincs semmi,csak totális megsemmisülés,akkor semminek nincs értelme,és ezt tanítja a nihilizmus....
2022. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!