Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Sziriuszi magyarok, magyar...

Sziriuszi magyarok, magyar Jézus, sámándobosok által épített piramisok, stb? Hol kezdődött, hogy alakult ki?

Figyelt kérdés

Egyfajta bűnös élvezetként meglehetősen elkezdett érdekelni ez az úgynevezett "alternatív" magyar őstörténet, roppantul szórakoztatnak ezek az ostobaságok :D


De eljutottam egy olyan pontra, hogy próbálnék tényszerűen utánajárni, hogy mégis mikor, kitől, hogyan indult el, hogyan terjedt és alakult ez az egész elmebaj, talán írnék erről, mint jelenségről egy szigorúan tényszerű blogposztot, ami bemutatja ennek a történetét, ha megfelelő mennyiségű és minőségű infó összejön.

De nincs könnyű dolgom, Bácsfy Diána, Grespik László, akik az internet előtti/internet kezdetéből származó infók alapján megvannak, hogy terjesztették ezeket a hülyeségeket.


Ehhez keresek infókat, akár internet előtti könyveket, kiadványokat, bármit, hogy össze tudjam rakni a képet.

Szóval bármilyen linket, korabeli könyv, kiadvány címet szívesen vennék.



2022. márc. 30. 20:53
 1/2 UlfOrmson ***** válasza:
Kiinduló pontnak szerintem jó Ablonczy Balázs: Keletre magyar című könyve. A magyar turanizmus történetét dolgozza fel
2022. ápr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem ezek abból a vágyból fakadnak még ősibbnek lehessen beállítani mint amilyen és persze sokkal magasztosabbnak. Azt mondjuk nem értem, hogy kinek miért jó az, ha vicces "alternatív" történelemszemléleteket dolgoz ki, de végül is ezt is lehet hobbinak tekinteni.
2022. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!