Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szakdolgozati témát kell...

Szakdolgozati témát kell választanom és nem tudom mi mellett döntsek. Anglisztikát tanulok, azon belül az amerikai departmenthez tartozom business specializáción. Milyen témákat javasolnátok? Az én fejemben amerikai történelem, esetleg irodalom járt.

Figyelt kérdés

2022. máj. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Csak nagyon vaktában lődözve: az amerikai beat-irodalom, Ginsberg, Kerauac stb. világa nyelvészetileg nem érdekes? Nem business, az tény.


Viszont business a hetvenes-nyolcvanas évek számtech és játékforradalmának hatása a beszélt nyelvre, illetve eleve a számtech alapfogalmak kialakulása, a file, folder, icon stb. szavak eredete és "küzdelme".


Valamint a filmek nyelvezetének hatása az üzleti sikerességre. Továbbá a kortárs netes szubkultúrák, mémek nyelve. Esetleg a hip-hop szleng megjelenése a beszélt és irodalmi nyelvben?

2022. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem témát kell választani, hanem konzulenst. Megnézed, melyik tanár illik leginkább az igényeidhez (nem feltétlenül az, aki sokat foglalkozik a szakdolgozóival, vannak más esetek is) és annál választasz egy témát, amit indít. Hiába találsz olyan témát, amit imádsz, ha nem jó a konzulensed, b***hatod az egészet.
2022. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis inspirációnak, korábbi szakdolgozatok címei: [link]
2022. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Helyi pénz kísérletek angol nyelvterületen

Többes pénzrendszerek és a társadalmi igazságosság

Kamat, kamattilalom, negatív kamat

2022. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Marshall-terv
2022. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én is anglisztika BA-t végeztem, üzleti angol volt az általam választott specializáció, a sáv pedig amerikanisztika. 2020 januárjában diplomáztam, mivel csúsztam.


Én az afroamerikai polgárjogi mozgalomból írtam a szakdolgozatomat, Martin Luther Kinget és Malcolm X-et hasonlítottam össze, ez a téma esetleg érdekel-e?

2022. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
5-6# Ez inkább töri szerintem.
2022. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-es válaszoló, igaz, történelmi jellegű, csak gondoltam, tanácsot adok, hátha könnyebben tud dönteni a kérdező. :)
2022. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!