Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunizmus eszméje és...

A kommunizmus eszméje és gyakorlatba való ültetésének kísérlete volt az emberiség legnagyobb tévedése?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
20%
Inkább attól verjen le a víz, ahol ma tartunk, a Föld kizsákmányolása miatt! A legkártékonyabb faj vagyunk!
2022. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan!

Az, hogy emberek a nem létező kommunizmustól félnek, az az aktuális gumicsont. Pont úgy, mint Moldovánál, ahol az Abortusz szigeteken a fogorvosokat gyűlölték. Azt tudod, hogy ezt a hülyeséget szándékosan terjesztik, hogy NE őket utáld?

Jobban járnál, ha inkább reálisan látnád a dolgokat.

2022. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
100%

"A kommunizmus nem rémálom, valamit te nagyon eltévesztettél."


Érveket mondtam az álláspontomra es nem kinyilatkoztattam az igazasagot mint te.

Én mondtam az elöző posztomba neked hogy mindig voltak vállsagok amihez alkalmazkodtunk. Ezért nem csak a gazdasági rendszerek de maga az élet is folyamatosan valtozik.

Ebben a korban is vannak kihívások. Ebből nem következik hogy a kommunizmusra kellene váltanunk.



"Az, hogy emberek a nem létező kommunizmustól félnek, az az aktuális gumicsont"


Olvtarsunk itt ábrandozik a kommunizmusrol, erre reflektáltam.

Neked ebből hogy következik, hogy szerintem a jelen problémait nem kell megoldanunk? Mert semmi logikát nem talalokabban ami mondasz. Attol hogy nem vagyok kommunista, nem gondolom hogy tönkre kell tenni a földet. Vagyunk igy ezzel egy pár millioan.

Egyébkent a kommunizmus milyen megoldast kinál ezekre a kihivasokra? Szerintem semmilyent.



Javaslom probáljatok realisan latni a dolgokat és legalabb probaljatok megérteni amit irtam ha valaszoltok rá

2022. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
70%
Egy olyan rendszer mellett tenni le a voksot, melynek alapelve a kizsákmányolás, hiba. Ami alapvetően rossz, azt hiába javítgatjuk, jó sosem lesz, legfeljebb kevésbé rossz.
2022. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kizsákmányolas az alap elve. Ez tévedes.

A szabad piac de ismétlem, nem állitom hogy tőkéletes de soha semmi nem lesz az.

Bármilyen gazdasági rendszer is lesz, szabályozni, alkalmazkodni a változó körülményekhez.



"Ami alapvetően rossz, azt hiába javítgatjuk, jó sosem lesz, legfeljebb kevésbé rossz."


Ezt pont úgy mondhatnak a kommunizmusra is.

Mondtam erveket miert hibás alapjaiban szerintem. Nem voltak cafolva.

Arra se jöttek érvek, egy kommunista társadalmi es gazdasági modell milyen modon akadalyozná meg a globális felmelegedest es az élővilág pusztulasat. Pedig az nagyon fontos lenne szerintem.

2022. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
0%

A kapitalizmus alapelve az, hogy préselj ki minden létező értéket a rendelkezésedre álló eszközökből. Ez a színtiszta kizsákmányolás.

A kommunizmus alapelve a közösség, ezért annak odafigyelnek a működésére.

2022. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

A kapitalizmus a piaci mechanizmuson alapul. Nem célja a kizsákmányolás. Rossz esetben következménye.


A kommunizmus ideologiájábol törvényszerűen következik az elnyomás és igy közvetve a nyomor. Hiszen gátolni kell az egyéni tehetség kibontakozasát a gazdasági egyenlőség fentartasahoz.


Ezt magyaraztam el az első hozzászolásomban, amit nem cáfoltál.


Tény hogy a kapitalista rendszerben sokkal jobb életszinvonalon élünk.


A kommunizmus egy olyan ideizalt ember képből indul ki ami nincs.

Az emberek soha nem lesznek egyformán becsültesek. Mindig nagyobb kocsit es hazat akarnak majd mint amire szükségük van vagy ami a szomszédnak van.


Ha engeded őket keperkedni, fusizni, vállalkozni, az nem lesz kommunizmus.


Ha nem engeded mert kommunizmust akarsz, ahhoz egy rendőr államra lesz szükséged.


Talán ezért van hogy 38szor megprobálták a kommunizmust megvalositani es 38szor rendőrállam lett a vége.

2022. máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
0%

Ezért mondjuk azt, hogy jelenleg megvalósíthatatlan.

Ezért kellene az emberi pszichét fejleszteni hozzá. Már, ha lehetséges. De, legalább meg kellene próbálni.

Ami lehetséges lenne mindkét irányból, és mindkét irányból nehéz lenne. De azt mondani, hogy csak az egyik irányból szabadna megpróbálni, az nem állja meg a helyét.

Aki itt élt a 70-es, 80-as években, tudja, hogy nem volt az rossz világ. Semmiképpen sem volt rosszabb, mint most.

Szóval, egyáltalán nem a kapitalizmus az abszolút nyerő.

2022. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 MDaniel98 ***** válasza:
Voltak nagyobb tévedéseink is amik nagyobb mértékben vetették vissza a fejlődést szerintem.
2022. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is kapásból az jutott eszembe, hogy a kapitalizmus hosszútávon rosszabb.
2022. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!