Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunizmus eszméje és...

A kommunizmus eszméje és gyakorlatba való ültetésének kísérlete volt az emberiség legnagyobb tévedése?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyetértünk. De akkor még mindig nem értem, miért írtad azt, hogy "a kapitalizmus hosszútávon rosszabb." Hiszen a kommunizmus egyáltalán nem működik hosszabb távon, akkor miért is lenne jobb, mint a kapitalizmus?
2022. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
25%

Én írtam, hogy hosszútávon rosszabb a kapitalizmus.


Tudtommal a kommunizmus is tud működni évtizedekig.

Viszont a kapitalizmus nem összeomlik, hanem az egész civilizációt rántja magával... néhány évtized után.

2022. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal a kommunizmus is tud működni évtizedekig."

Igen, mialatt nyomorba és szegénységbe dönti a társadalmat.


"Viszont a kapitalizmus nem összeomlik, hanem az egész civilizációt rántja magával... néhány évtized után."

Ezt honnan veszed? Történt volna már ilyen netán? Vagy miből következtetsz erre?

2022. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
54%

53


Nézz körül, mi történik...

2022. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
67%
Miért, mi történik?
2022. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
54%
Egyre kevesebb az iható édesvíz, egyre nagyobb területek sivatagosodnak el, egyre több helyen szennyezett a talaj, egyre szélsőségesebb az időjárás, a nagyvárosokban élők dohányzás nélkül is olyan betegesek, mint a dohányosok...
2022. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem újkeletű dolog, ezek a szimptómák az ipari forradalom óta kísértenek minket. Sőt, némelyikük már korábbról is. Esetleg azt lehet mondani, hogy mostanában kezdenek annyira felerősödni, hogy egyre komolyabb, most már számottevő problémákat okozzanak. Igen, ebben igazad van, hogy a kapitalizmus nem tökéletes, messze nem az. De ettől a civilizáció még nem omlik össze. Éltek emberek ennél sokkal rosszabb körülmények között is már, akkor is megoldották, bízom benne, hogy most is meg fogják oldani.
2022. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy fognak élni emberek, én azt se bánnám, ha nem. Viszont ha fognak is, pármillióan, kőkorszaki körülmények között.
2022. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
76%
Vagy igen vagy nem, ezt senki sem tudhatja jelenleg. Én mindenesetre nem látom ilyen sötéten ezt a világot, egy ennél némileg rózsásabb jövőképben bízom :)
2022. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
54%
Csak ahhoz már tegnap le kellett volna lassítani a világgazdaságot drasztikus. Nem annyira, amennyire a háború miatt lelassul. Sokkal jobban.
2022. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!