Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunizmus eszméje és...

A kommunizmus eszméje és gyakorlatba való ültetésének kísérlete volt az emberiség legnagyobb tévedése?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
32%

Például, mi a fenének ennyi mindent gyártani?! Pont ma hallottam a rádióban, hogy az amúgy is (szándékosan) silány minőségűre készített ruhaneműk hihetetlenül nagy része a szemétben köt ki, anélkül, hogy bárki megvette volna. Mi ez, ha nem a természetet romboló, kizsákmányoló üzleti modell?

Milyen elmebeteg találta ki a tervezett elavulást?

Miért van túlkínálat mindenből a boltokban?

Vegyélj, vásárolj, költekezz, gazdagítsd az amúgy is kőgazdagokat, emészd fel a Föld erőforrásait, kit érdekel a jövő, úgysem akarunk gyermeket, carpe diem...

Ez a kapitalizmus globalista filozófiája.

Nem, nem fog kihalni az emberiség, azt én sem hiszem. Csak drasztikusan lecsökken a létszáma, és őskori színvonalon fog vegetálni ki tudja meddig.

2022. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
67%

"Vegyélj, vásárolj, költekezz, gazdagítsd az amúgy is kőgazdagokat, emészd fel a Föld erőforrásait, kit érdekel a jövő, úgysem akarunk gyermeket, carpe diem...

Ez a kapitalizmus globalista filozófiája."


Ez inkabb a te filozofiadnak tunik, a kapitalizmus masrol szol.

A Fold eroforrasait az emberiseg hasznalja, ez teljesen fuggetlen attol, hogy milyen tarsadalmi berendezkedes keretei kozott teszi. A Fold eroforrasainak kihasznalasa nem a kapitalizmus kivaltsaga, mas berendezkedesu tarsadalmak ugyanugy kihasznaljak. Sot, meg csak nem is emberi jegy, minden eloleny a bolygo eroforrasait hasznalja ki.


"Nem, nem fog kihalni az emberiség, azt én sem hiszem. Csak drasztikusan lecsökken a létszáma, és őskori színvonalon fog vegetálni ki tudja meddig."


Es mar megint ez a josolgatas. Te a jovobol jottel vagy jostanfolyamra jarsz, hogy ennyire biztosra tudni veled, mi lesz az emberiseggel a jovoben?

2022. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
70%

Nem az én válaszomra reagáltál, de most beleszólok.


"A Fold eroforrasait az emberiseg hasznalja, ez teljesen fuggetlen attol, hogy milyen tarsadalmi berendezkedes keretei kozott teszi. A Fold eroforrasainak kihasznalasa nem a kapitalizmus kivaltsaga, mas berendezkedesu tarsadalmak ugyanugy kihasznaljak. Sot, meg csak nem is emberi jegy, minden eloleny a bolygo eroforrasait hasznalja ki."


Csak nem mindegy, mennyire és nem mindegy, mennyire szennyez.


Én például hatsávos úton nőttem fel és élek. Katasztrofális egészségügyi gondom nincs, de komoly és közepes rengeteg van az életkorom és az egészséges életvitelem ellenére. Biztos vagyok benne, hogy a szennyezettség miatt.


Ennyire számít egyénileg.


Az emberiség egészére nézve meg? Katasztrofális.


"Es mar megint ez a josolgatas. Te a jovobol jottel vagy jostanfolyamra jarsz, hogy ennyire biztosra tudni veled, mi lesz az emberiseggel a jovoben?"


Pedig ha logikusan végiggondolod a folyamatokat és a következményeket, le tudod vezetni.

2022. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kommunizmus-e az emberiség legnagyobb tévedése, de szerintem "dobogós" helyen van.

Az én listám:

1) Kommunizmus.

2) Ólom-tetraetil a benzinben.

3) Szélturbina lapátok elásása.

4) Fasizmus.


Kis magyarázat a 3 ponthoz:

[link]

[link]


A szélerőművek turbinalapátjai poliészter, vagy epoxigyantából, és üvegszövetből készülnek. Ezek a térhálós kötésű műgyanták vegyileg rendkívül ellenállók. A talajban nem bomlanak le természetes úton. Rosszabbak mint a nukleáris hulladék.

Mikor majd a csernobili szarkofág körül gyerekek nyugodtan játszhatnak, az elásott epoxigyanta-üvegszál kompozit még károsítja a fák gyökereit.

Sajnos Európában egy kézen meg lehet számolni a kompozit műanyagok megsemmisítésével, vagy reciklálásával foglalkozó üzemeket.

2022. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
69%

Hát pedig, Gézengúz, művelődhetnél te is.

A kommunizmus egy pozitív ideológia (hasonló, mint a kereszténység, de talán jobb).

Ha neked az életben ez a legnagyobb problémád, akkor hiper-szuper életed lehet.

2022. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

Jó pap holtig tanul. Lehet, hogy te többet foglalkoztál filozófiával. Én csak 2 féléven át heti 2 órában tanultam filozófiát, és 2 félévet tudományos szocializmust. Kedveltem a filozófiát. A tudományos szocializmusban találtam ellentmondásokat, de arra jó volt, hogy kis erőfeszítéssel feljavítsam vele az átlagomat. Kellemes lazítást jelentett egy nehéz fémtan ZH után.

Leninnek tulajdonított mondás:

- A szocializmus, a kommunizmus előszobája.

Már az "előszobával" is bajok voltak, és a jövőre nem túl bíztató következtetéseket lehetett levonni. Például, hogy ez egyenlőbbnél egyenlőbbek egymás közt osztják föl a jobb dolgokat, és meghatározzák mik lehetnek az egyszerű emberek igényei.

Valaha sokszor elmondták ezt az idézetet, talán ezért is mossák össze sokan a szocializmus, és a kommunizmus fogalmát.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Azt tudod-e mi fékezhetné meg a bankárokat, és a multinacionális nagyvállalatokat?

- Erős, középutas, vagy enyhén jobboldali szakszervezetek. ( Maximum mérsékelt baloldali.)

Ezt jól tudják a Blueshield, Stonefeller, Bombberg ( elváltoztatott nevek) bankárcsaládok is.

A kommunizmus eszméje kiválóan alkalmas arra, hogy megossza a bérből, fizetésből élőket.

Nem más, mint elérhetetlen álom, -274 °C, gumicsont a naiv, hiszékeny embereknek.

- - - - - - -

Ha legközelebb ráérek az eszmék, vallások, mozgalmak, forradalmak degradációjáról mesélek neked.

2022. jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!