Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek Magyarországon az...

Lengster kérdése:

Szerintetek Magyarországon az emberek jó része/nagy része nem elfogadó a különböző viselkedésű különböző elvű vagy éppen különböző mássággal rendelkező emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy a magyar emberek többsége úgy gondolkodik hogy el kell nyomni azokat akik másbán hisznek hogy pl. El kell fogadni azt hogy Valaki más nem az ellentétes nemhez vonzódik vagy hogyha valakinek valami diagnózisa van (pl. Hogyha valaki SNI-s,)

Vagy esetleg hogyha a szegényebb emberek más országban élnek ahol háború szegénység vagy nyomor van.

És tőlünk kérnek segítséget úgyhogy elindulnak bevándorolni azért hogy elmeneküljenek a háború elől

Meg hogy nekik is joguk van érvényesülni a modernebb társadalmakban


Én nagyon úgy érzem hogy ami népünk nagyon gonosz az Európa talán egyik legkevésbé elfogadó népe vagyunk az eu-ban meg talán a legkevésbé


Ennek egyébként szerintetek mi az oka hogy ha valóban így van?


Mert én azt vallom hogy mindenkivel elfogadóak kell hogy legyünk minden embernek joga boldogság meg hogy úgy élje az életét ahogy szeretni amíg másnak nem árt Márpedig ezek a dolgok nem ártanak másoknak amiket felsoroltam mondjon nekem bárki is bármit.


Ui: hogyha valaki Tud mutatni valami felmérést ami megmutatja sorban mely országok a legelfogadobbak és mi hol vagyunk

Azt kérem hogy küldje ide nekem!



2022. máj. 16. 17:47
A kérdező szavazást indított:
Szerintem se vagyunk mindenkivel elfogadóak és ez így is van jól
Szerintem se vagyunk mindenkivel elfogadóak és ez rossz hogy így van
Szerintem elfogadó nép vagyunk és ez így van jól
Szerintem elfogadó nép vagyunk de ez rossz hogy így van
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország az EU-n belül a legkevésbé elfogadók közé tartozik, ennek ellenére nem tudom egyértelműen kimondani, hogy jó, vagy rossz. Magában a kérdéskiírásban is nagyon különböző dolgok szerepelnek. A melegekkel szemben például maximálisan elfogadó vagyok, pride-ostul, mindenestül, a tömeges bevándorlásról viszont egyáltalán nem gondolom azt, hogy egy ártalmatlan dolog.
2022. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Általában ott elfogadobbak az emberek, ahol már régebb óta biztonságban stabil kiszámítható társadalmi, anyagi helyzetben élnek az emberek. Nálunk évszázados nyomor, zűzavar, kilátástalanság van. A jelenlegi kormány politikája is főlleg arra épül, hogy szándékosan a nyomor szintjén tartja az embereket, hogy mindig legyen fogékony réteg a gyűlőletre.
2022. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi kormány politikája is főlleg arra épül, hogy szándékosan a nyomor szintjén tartja az embereket, hogy mindig legyen fogékony réteg a gyűlőletre."


Ehhez képest elég szépen növekedet az életszínvonal és foglalkoztatottság az első 10 évükben.


Nem vagyok meggyőződve hogy a szegenység összefügg az intoleranciaval.

Magyarok sajnos elég intoleránsak az ilyen olyan kisenbségekkel. Persze a fidesz gyülöletleltő politikája is rá tett egy lapáttal.

2022. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem a magyar nép többsége alapjáraton ilyen, a propaganda erre csak ráerősít, de nem véletlen, hogy a fidesz 2010 óta minden választást megnyer és egyre nagyobb %-al.
2022. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!