Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Megőrül-e a "normális" ember,...

Megőrül-e a "normális" ember, ha elmebetegek között tölti az idejét?

Figyelt kérdés

Elsősorban már létező kísérletre, tanulmányra lennék kíváncsi (nem véleményekre). Én magyarul semmit sem találtam a neten ezzel kapcsolatban, de talán a téma iránt érdeklődők vagy pszichológus (hallgatók) ismernek ilyet, amiben ezt boncolgatják.


Alakulhat ki valamilyen pszichiátriai betegsége egy alapvetően mentálisan egészséges (értsd: nincs semmi klinikai pszichés betegsége) embernek attól, hogy sok időt tölt mondjuk személyiségzavarosok, hangulatzavarosok között? Természetesen anélkül, hogy bántalmaznák őt ill. bármilyen szakképzettsége lenne (pszichológus, pszichiáter, terapeuta), tehát tényleg csak úgy, hogy mondjuk beszélget velük, programokon együtt vesznek részt, viszont mindezt hosszabb távon.


Jó, pl. bizonyos borderline-osokkal vagy szociopatákkal (tudom, hogy már van fancy-bb nevük, de azt hosszú leírni :D ) nehéz az élet, nem csoda, ha mondjuk elege lenne belőlük az adott kísérleti személyeknek, inkább az érdekelne, hogy labilis-e annyira az agyunk, hogy bipolárisokkal vagy major depressziósokkal vagy szkizofrénekkel hosszasan együtt töltött idő után válhat-e az ember "elmebeteggé", bipolárissá, major depresszióssá, szkizofrénná és a többi. Saját szavaim kiforgatva: fertőzők lehetnek-e a mentális betegségek, mert az agyunk labilis? Vagy ha igen, csak előhoznák azt, ami már amúgy is bennük volt? Vagy inkább állítsam le magam, mert hülyeség az egész ötlet az alapjaitól kezdve? Gondolom nyilván nem minden DSM-es állapotra, betegségre működik ez a teória se, Aspergeres nem leszek Aspergeresek között, csak eszembe jutott a kérdés és nem hagy nyugodni, találni meg nem találtam semmit a témában. :/ Bocsi, ha hülyeség. :p


Köszönöm, ha eljutottál eddig a sorig ;) és az értelmes válaszokat előre is! :)



2022. aug. 18. 01:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
"Folie a deux" a kifejezés, amit keresel.
2022. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!