Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miről írjam a szakdolgozatomat?

Miről írjam a szakdolgozatomat?

Figyelt kérdés
Angol nyelv és irodalom szakos hallgató vagyok, és kétségbeesetten keresek valami nagyon jó témát. Az érdeklődési köröm első helyén a thriller és krimi zsánerű kortárs regények szerepelnek, de egyszerűen nem jut eszembe semmi igazán érdekes téma ezzel kapcsolatban. Ötletek? Óriási segítség lenne minden ötlet.

2022. okt. 20. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A konzulens nem tud ötletet adni? Mondjuk amit majd el is fogadnak, mint témát.
2022. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy mi magunk álljunk elő egy témával. :((
2022. okt. 20. 10:53
 3/10 anonim ***** válasza:

"thriller és krimi zsánerű kortárs regények"

Ez így témának túl általános? Mert amúgy jól hangzik.

2022. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De hát semmi sem érdekel...? Vagy az eddigi tanulmányaid alatt nem jött elő érdekes téma? A tankörtársaid választásából se tudsz ötletet meríteni?
2022. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Agatha Christie műveinek, elemzéseinek a feldolgozása? Vagy ő már nem kortárs?

De válassz olyan témát, ami érdekel és a háttér kutatás se lesz megterhelő számodra.

2022. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Stephen King műveiben fellelhető leginkább jellemző thriller és krimi elemek?
2022. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

What is a thriller?

What is the difference between thrillers, mysteries, and suspense fiction?

Thriller subgenres

2022. okt. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Thrillers examine real life injustices


Analysis of corruption, abuse of power, and injustice.

2022. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Angol nyelv és irodalom"

Ez alapján mondjuk a thriller és krimi alkotásokban fellelhető olyan elemek, amelyek szorosan kapcsolódnak az angolszász kultúrához, esetleg azon belül brit vagy USA jellegzetességek, hagyományok, történelmi vagy popkultúrális utalások, tájegységre vagy szereplő származására, jellemére utaló angol nyelvi fordulatok, tipikusan megjelenő karakterek vagy társadalmi osztályok, stb.


Nem akarok gonoszkodni, de egy diploma azért feltételez annyi kreativitást, hogy legalább egy témát találj. :))

2022. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy találtam ki a témám, hogy sok évfolyam szakdolgozat címeit böngésztem végig, csak a címeket. Jelöltem ami érdekeseket, majd azokat ujra átnéztem.

Párszáz címtől már volt annyi ihletem, hogy olyat találtam, ami egyikkel se egyezett meg.

2022. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!