Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Érezhető a vallások háttérbesz...

Érezhető a vallások háttérbeszorulása és emberek viselkedése, morális állapota közti összefüggés?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 19:25
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30. Ha eddig nem fogtad fel a lényeget, akkor ezután se leszel rá képes. Nem az én bajom.

Egyáltalán nem feladatom az, hogy akárkit is megtérítsek. Nem érdekel az sem, hogy ha valaki kételkedik bármiben is. Továbbra sem az én bajom.

És végezetül, nem az a vicc az egészben, hogy esetleg számodra nem elfogadható valakinek a véleménye, hanem az, ha te magad sem tudod cáfolni. Ez sem az én bajom.

Ja, és BÚÉK! 😅

2022. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell cáfolnom a te véleményedet, hanem neked kellene alátámasztanod azt, mert így működik a világ, hogy ha valaki mond valamit, akkor az támasztja alá, nem pedig mások kell, hogy megcáfolják. Nem azt akartam, hogy megtéríts, hanem érdekelt, hogy van-e valami érved, amivel alá tudod támasztani a mondókádat.

De sajnos úgy tűnik, hogy nem is akarod alátámasztani semmivel a véleményedet, ami alapján másokat megítélsz, elég neked annyi, hogy téged kereszténynek neveltek, és akkor mindenki, aki nem keresztény, az erkölcstelen, mert azért, és kész.


Gondolom így egyszerűbb, az egyenes válaszadás helyett rálegyinteni a másikra, hogy nem fogja fel, amit mondunk, miközben nem mondunk semmit (mert harmadszorra sem sikerült válaszolni a "kényelmetlen" kérdésre).


De ha eddig nem bírtál válaszolni a felvetett problémákra, akkor ez után sem fogsz valószínűleg, úgyhogy zárjuk ezt le, mert értelmetlen.


De azért BÚÉK :)

2023. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32-ra

Most bizonyára nagyon meg fogsz lepődni azon, ha azt mondom neked, hogy nem igazán illik rám a vallásos jelző. Bármily meglepő, szerintem nem is állítottam ilyet sehol. De ez is egy újabb bizonyíték arra, hogy az emberi képzelőerő bizony határtalan, főleg akkor, ha feltételezésekről van szó.

Viszont az, hogy nem igazán tudok olyan dolgokban hinni, mint amiben sokan mások, nem azt jelenti, hogy soha életemben ne hittem volna semmiben… (Na jó, kapsz egy félpontocskát.) Továbbá azt sem jelenti, hogy ne tartanám magamhoz képest (már csak matematikailag is) jobbnak azokat, akik képesek olyan pluszra, ami se nem tanulható, se nem tehetség kérdése.

Ezzel szemben azt látom, hogy a hit elvesztése/nemléte nagyon sok negatív következménnyel jár, amik között bizony ott virít az erkölcsi iránytű elromlása is.

Tetszik, vagy nem tetszik, ez az én tapasztalat alapú véleményem. A végtelenített miért-es kérdéseidet meg tedd fel egy csini teológuscsajnak. Nyugi, nem harap, max ha megkéred rá… 🤫

2023. jan. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Igen, eröteljes javulás figyelhető meg.
2023. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!