Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az osztrák nemzeti identitás...

Az osztrák nemzeti identitás miért különbözik ennyire a többi különböző volt német állam identitásától?

Figyelt kérdés

A német egység létrejöttének a Wikipédia szerint Ausztria volt a legnagyobb akadája. Bismarknak erővel kellett átvennie az irányítást a Porosz -Osztrák háborúban legyőzte a Habsburg vezette Ausztriát így jöhetett létre a Német Birodalom. Én értem, hogy a Habsburg dinasztiának nem tetszett egy német egység ötlet amit nem ők irányítanak, de mi van a köznéppel? Miért van az, hogy a Poroszok vagy a Bajorok örömmel fogadták az egységes Németország letrejöttét, de az osztrákok nem akarták?


Ha ilyen erős volt az osztrák különutas önálló nemzeti identitás, hogy van az, hogy egy fiatal osztrák nacionalista mint Adolf Hitler a reich gondolatát német és nem osztrák irányítással gondolta? Miért Berlinből akarta uralni a világot és nem Bécsből? Hogyan történt meg olyan könnyen az anschluss ha ilyen kemény volt az osztrák-német ellentét a köztudatban?



2023. jan. 7. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom honnan szeded ezeket. Amikor háboruztak hogy a nagy német egység vagy a kis német egység vlosúljon meg nem igazán létezet nemzeti identitás.
2023. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!