Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lesz a jogászokkal újságíró...

Mi lesz a jogászokkal újságírókkal orvosok egy részével ha ránkszabadítják a mesterséges intelligenciát?

Figyelt kérdés

Mielőtt itt sokan nekilátnak okoskodni, előtte olvassátok el a szakember véleményét:


[link]



2023. jan. 18. 18:44
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tudom ajánlani (nem olyan hosszú, mint aminek a görgőből látszik, csak van egy rakat komment):

[link]


Ez ugyan nem csak neurális hálókról szól, hanem egészében az AI-ról

2023. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédként nem tudom elképzelni, hogy egy peres képviseletet egy robot lásson el helyettünk. Egyelőre nem - a jövőbe nyilván nem látok. De az nem 1-2 év, hanem mondjuk 100, mire olyan szintre juthatna.


Itthon legalábbis az ügyvédkedés nem jogszabályok visszaböfögéséből áll. Igencsak erős az emberi oldala is a dolognak, amit egy robot nem fog tudni helyettesíteni. Természetesen segíthet. Már most is egyre könnyebb annyiból, hogy pl. régen indigós írógéppel kellett beadványokat gépelni, mint sablonokat tudunk készíteni és folyamatosan újra és újra felhasználni; régen rendesen papír alapú könyvekben kellett irattárat vezetni, most ez is - főleg a kereshetőség - a gépekkel sokkal könnyebb. Ne felejtsük el, mekkora fejlődés az online, időgéppel ellátott, folyamatosan frissített, keresőmotorral rendelkező és kommentárt, BH-kat és egyebeket beágyazó jogtár a régi vaskos jogszabálygyűjtemények folyamatosan megvétele, tárolása és lapozgatása helyett...


Ilyen irányú fejlődés volt, van és lesz, ez biztos. De azt erősen kétlem, hogy a közeljövőben szerződést készít, képviseletet lát el, vagy ítélkezik egy robot. :)

2023. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
33-as, repülőgép elméletben már a reneszánsz korban is létezett, de gyakorlati működő repülőgépek azonban nem. KB. ennyire létezett az MI a 2000-es évek előtt.
2023. jan. 21. 19:09
 34/57 A kérdező kommentje:
A szerződéskészítés azért legalja a jogász szakmának....
2023. jan. 21. 19:11
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
A cikk azt írja, hogy sokáig csak a hardver lassúsága volt a korlát. Ez pedig ugye folyamatosan fejlődik és ez elég sokat segít az AI-nak. Ezen kívül 1997-ben az akkori világbajnokot elverte egy sakkprogram, szóval létezett.
2023. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

"A szerződéskészítés azért legalja a jogász szakmának...."


Igen? Na, akkor segítenél nekem? Éppen egy négy ingatlan adásvételéből álló rendszert kell kidolgozni, ahol az egyikre 150 embernek elővásárlási joga van, ez dologösszességben szerepel egy másikkal (így az elővásárlás arra is kiterjed), emellett pedig a másik kettő kifizetése ettől a harmadik-negyediktől függ. Befigyel még egy bankhitel és CSOK az egyikre, illetve az ide-oda utalgatások elkerülésének igénye.

Az illetékszabályokat is figyelembe kell venni, tehát nem szabad megfeledkezni arról, hogy az időpontokat a cserét pótló vétel szabályainak figyelembe vételével, de a bankhoz igazodva is kell kitalálni.


Gondolom, neked ez meg sem kottyanhat, hiszen szerinted ez a munkánk legalja.

2023. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Ez csak kuli munka, nem igényel tehetséget , verbális IQ-t mint egy elő perbeszéd vagy vita a tárgyalóteremben egy felkészült ellenérdekű kollégával.
2023. jan. 21. 21:49
 38/57 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Te már csak tudod. :D
2023. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 NTBS ***** válasza:
76%
Szerintem keresnek más munkát. Ha eljut az MI odaáig, hogy kiváltsa a munkájukat.
2023. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
Igen 41-es! Mikor te még csattogó lepkét tologattál, én már védőbeszédeket tartottam.
2023. jan. 22. 10:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!