Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a síita és a...

Mi a különbség a síita és a szunnita között? Nyugati szemmel melyik a barátságosabb?

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel szunnita vagyok, mint a muszlimok 85-90 % a.


Egy vallás rovatban feltett hasonló kérdésre korábban ezt válaszoltam:


"Síita testvéreink túlzottan nagy jelentőséget tulajdonítanak a mi negyedik igaz úton vezérelt kalifánknak Alinak (Allah legyen elégedett vele), ha jól tudom még a Shahadájukban is szerepel Allah küldötte (béke legyen vele) mellett.



Ugyanakkor kalifáink közül nem fogadják el Abu Bakr-t, Umar-t, és Uthman-t. Közölük némelyik kifejezetten gonosznak tartják.


Ezen különbségekből is következik, hogy a szunnita hadithokat sem fogadják el hitelesnek. Hiszen ezek egy részét éppen tiszteletreméltó kalifáink hagyományozták.



Síita muszlimoknál meghatározó a mahdi várása, aki szerintük az ő 12.-dik imámjuk.



A rengeteg különbség mellett azért kiemelném, hogy a két felekezet által elfogadott hadith gyűjtemények erkölcsi értelemben általában hasonló következtetésekre jutnak. Úgy mint öltözködés, tisztesség, erényes cselekedetek terén."


Mindkét felekezet toleráns a keresztény-nyugati kultúrával.

Szűklátókörű és erőszakos személyek sajnos minden vallás képviselőinél előfordulnak, így a keresztényeknél is.

2023. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A teológiai különbséget leszámítva, hogy melyik mit fogad el Isteni kinyilatkoztatásnak nyugati szemmel nincs lényegi különbség.

Mindkét vallásnak vannak toleránsabb és szélsőségesebb irányzatai. Pl a szaúdiak vahhabita irányzata(ez egy szunnita irányzat) az egyik legszélsőségesebb az egész iszlámon belül. Nem véletlenül szinte minden terrorista ebből kerül ki.

2023. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig voltam több szunnita és siita országban is. Igen, mindkettőben vannak vallási fanatikusok is meg gazemberek is. Semmivel sem többen, mint bármely nyugati országban.

Ezen túl érdemes erősen megkülönböztetni az ország hivatalos álláspontját (különösen az imámok álláspontját) a népesség többségének álláspontjától. Utóbbi, mint mindenütt, a hétköznapokkal foglalkozik.

A leghatározottabban leszögezem, tudták honnan érkeztem, tudták a vallásomat, és ez teljesen lényegtelen volt az emberi kapcsolatokban. Ha érzékelték (és nagyon jó érzékük van hozzá) az ember iránti tiszteletet, kifejezetten barátságosak és segítőkészek voltak.

Olyan is előfordult, ami csak kevés helyen, hogy tájékozódási érdeklődésemre egyszerűen elkísértek a célomhoz. Ez volt egyszerűbb, mint sikátorokon át vezető utat elmagyarázni.

2023. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor az Iszlám Állam és az Al Kaida is szunnita?
2023. febr. 3. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az Iszlám Állam (arabul: الدولة الإسلامية ad-Dawlah al-ʾIslāmiyyah), más néven Iraki és Levantei Iszlám Állam vagy Iraki és Szíriai Iszlám Állam (angol rövidítéssel ISIL vagy ISIS) egy szunnita dzsihádista szervezet, mely a világ egyik legismertebb terrorszervezete volt. 2014 óta egy transznacionális szunnita lázadó csoportként működött, amely elsősorban Irak nyugati részén és Szíria keleti részén tevékenykedett."

(Forrás: Wikipédia)

2023. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A siíták a kecskékkel szeretnek kufircolni, a szuniták meg a tevékkel.
2023. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!