Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nyugati és északi fehérek...

A nyugati és északi fehérek ki fogják valaha nőni a fehér felsőbbrendűségi komplexust?

Figyelt kérdés

Sokat jártam Nyugaton és tudom, hogy a rasszizmus ott komoly probléma.

Itt keleten többnyire nem csinálunk problémát a bőrszínből, de a nyugati gyarmatosítóknak még mindig komoly érzékenyítő kampányt kell csinálni mert nem egyértelmű nekik, hogy minden emberi lény egyenlő.

Bár fehér vagyok, utálom a saját fajomat és szégyellem történelmét.


2023. márc. 11. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Mégis milyen komplexusról beszélsz? Egyértelmű, hogy felsőbbrendűek vagyunk technológia, tudományok, civilizáció, úszás stb tekintetben. Míg alsóbb rendűek a szavannán való oroszlán előli futásban.
2023. márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"keleten többnyire nem csinálunk problémát a bőrszínből"

Nem a fenét nem.


"nem egyértelmű nekik, hogy minden emberi lény egyenlő"

Nem is tud egyértelmű lenni, hiszen mindenki óvja őket attól, hogy színesbőrűek által lakott önkormányzati bérházba betegye a lábát... Az elv amúgy szép.


"utálom a saját fajomat és szégyellem történelmét."

Ilyent csak a végtelenül ostobák mondanak, mert ez nem értelmes hozzáállás.

2023. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1


Nem. Ha két ember találkozik egy bárban, egyik egy angol vagy holland esztergályos, a másik egy Angliában vagy Hollandiában dolgozó indiai vagy kenyai esztergályos, akkor abban a helyzetben az a két ember teljesem egyenlő.

A technológiai fejlettség meg nem a szociális lakásban élő James érdeme, hanem néhány más feltalálóé. Olyan mintha azt mondanám, én rendkívül intelligens vagyok hiszen Szilárd Leó is az volt, ezért nekem is annak kell lennem.

2023. márc. 11. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva tapasztalom ez a kelet-nyugat dolgot + szerény véleményem szerint a nyugat-európai és államokbeli társadalmakban inkább már retrográd a dolog.


Épp minap láttam egy előzetest, valamilyen horrorfilmről, amiben egy fekete család volt a középpontban:

- "Nem, mi nem csináljuk azt, mint minden h..ye fehér család a horrorfilmekben. Most fogjuk magunkat és elmegyünk innen."


Ez nyilván egy reflektálás volt a klisés forgatókönyvekre, de fordított esetben hatalmas visszhangot keltett volna, hogy micsoda rasszizmus az, hogy elhangzik, hogy "hü..e fekete család". Nekem nincs bajom a mondattal, azzal van bajom, hogy fehérrel elhangozhat, feketével nem.


De ezt lehetne végtelenül taglalni, csak említésképpen, mert mindenki orra előtt ott vannak a rassz-transzformált Disney élőszereplős remake filmek.


Messzire vezet a téma, de a kérdésedre ezzel szerettem volna válaszolni, hogy nem ez a tapasztalatom, így számomra értelmetlen a kérdés.


Azt viszont valószínűsítem, hogy az ösztönös, egy csoport másik fölé helyezése egyhamar nem fog kikopni az emberiségből (ha nem rassz vagy nem alapján, akkor majd lesz valami más).

2023. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az embber egy faj, ezért nonszen már a fajelmélet szó is. Viszont a kutya is egy faj és vannak lusta, egész nap horkoló bulldogok meg egész nap dolgozni, koncentrálni képes németjuhászok. Ha egyszer a kutya szétválik két fajra, tuti a fejletteb faj az utóbbiból fog kikerülni.
2023. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!