"HungarianHistory III." Turánista vallású Youtuber miért pont a Hunyadi család K-Afrikai eredetű E1B1 markerével akarja bizonyítani azt, hogy a család nem román, hanem "ősmagyar" eredetű?

Figyelt kérdés

Az omniózus Youtube videó: https://www.youtube.com/watch?v=OTiEAcVjhxs


Egy nem éppen iskolázottságáról híres szakmunkás gyerek, turanista neo-kun türk-tudatú gyerek konteókat és ál-történelemet népszerűsítő csatornát nyitott "HungarianHistory III." néven.

Most azzal állt elő hogy az E1B1 Y haplocsoport segítségével bebizonyították, hogy a Hunyadi család nem román származású, hanem ősmagyar.

Csakhogy az E1B egy negroid K-Afrikai eredetű haplocsoport marker ami Európában ugyan alacsony mértékben jelen van, de legmagasabb arányban a K-afrikai négerek között.


Mit tudunk az E1B1 Y haplocsoportról?

[link]


Az e1b1 elterjedtségi térképe: [link]



#genetika #Hunyadi #negroid #markerek #Hunyadi család #E1B1
2023. márc. 29. 17:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Még mindig nem érted [mert nem ismered] a populációgenetika kutatási eredményeit.
2023. aug. 12. 19:14
 12/18 anonim ***** válasza:

Képzeld, tanultam evolúcióbiológiát, populációgenetikát, és sok egyebet is, mivel genetikára szakosodtam.

De ez semmit nem változtat azon a meggyőződésemen, hogy a kulturális identitás a meghatározó, és nem a genetika.

A Kárpát-medence a "népek olvasztótégelye", talán hallottad már, ezt nem én találtam ki.


De azt sem, hogy egy random brit genetikai állományában lehet bizonyos fokú (minimális) rokonságot találni az uralkodói dinasztiával.

Valahogy mégsem tekintik őket a királyi családhoz tartozónak.


A genetikai keveredés amúgy csak használ a génállománynak. A belterjesség nem annyira.

2023. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szerintem te nem értesz a genetikához. Azokat az elterjedt közhelyes sztereotípiákat állításokat pufogtatod amit egy 8 osztályt vagy szakmelóst végzett átlag proligyerek mondana.


"A Kárpát-medence a "népek olvasztótégelye", talán hallottad már, ezt nem én találtam ki."

Nem teljesen. Példáu a magyarok sosem keveredtek ortodox népekkel a vallási különsbégek miatt.


Minden népnek kialakult egy SAJÁTOS genetikai mintázata (genetic pattern) az autoszomális DNS alapján, amiből meg lehet állapítani más népekhez való genetikai távolságát is.


"A genetikai keveredés amúgy csak használ a génállománynak"

Nem hinném hogy egy átlag alacsony IQ-val rendelkező afrikai vagy dél-ázsiai közép-ázsiai származású néppekkel való keveredés hasznos lehetne, hiszen pl: az IQ felnőtt embereknél 80%-ban genetikai örökség eredménye.


"A belterjesség nem annyira"

Innen látszik, hogy valami szakmunkás lehetsz, a belterjesség szó rokonházasságra (unokatestvérek stb...) utal. De te még EZT sem tudod prolikám.

2023. aug. 13. 00:35
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem baj, kedves kérdező, a te véleményed is megfér az enyém mellett.
2023. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Természetesen megfér: Mint a műveletlenség eklatáns példája.
2023. aug. 13. 12:22
 16/18 hollófernyiges ***** válasza:

'a magyarok soha nem keveredtek az ortodox népekkel a vallási különbségek miatt'


Na és a félszerb Petőfi? Vagy az ukrán nevű Babits?

2023. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Babits délszláv nevű katolikus család.


On the day of his release from the prison, Lajos Kossuth and Meszlényi were married, and she remained a firm supporter of his politics. She was a Catholic and her Church refused to bless the marriage since Kossuth, a proud Protestant, would not convert. Before their marriage it was unheard that people of different religions married. According to the traditional practice, the bride or more rarely the fiancé had to be converted to the religion of his or her spouse before the wedding ceremony. However Kossuth refused to be converted to Roman Catholicism, and Meszlényi also refused to be converted to Lutheranism. Their mixed religious marriage caused a great scandal at the time. This experience influenced Kossuth's firm defense of mixed marriages. The couple had three children: Ferenc Lajos Ákos (1841–1914), Minister for Trade between 1906 and 1910; Vilma (1843–1862); and Lajos Tódor Károly (1844–1918).

2023. aug. 15. 16:50
 18/18 A kérdező kommentje:
A név megtévesztő volta ellenére Petőfit nem hiszik szerbnek az irodalomtörténészek, hiszen apai vonalon még a nagyapja is luteránus volt.
2023. aug. 15. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!