Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Bagdy Emőke Laposföld-díja...

Bagdy Emőke Laposföld-díja minősíti-e a pszichológiát is?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 19:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, a pszichológiát is minősíti, megérdemelten.
Igen, a pszichológiát is minősíti, érdemtelenül, de Bagdy Emőke megérdemli.
Igen, a pszichológiát is minősíti, érdemtelenül, és Bagdy Emőke sem érdemli meg.
Nem, csak Bagdy Emőkét minősíti, megérdemelten.
Nem, csak Bagdy Emőkét minősíti, érdemtelenül.
Senkit és semmit nem minősít, értelmetlen a díj.
66 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
nem
2023. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Leginkább a díjat odaítélőket minősíti.

Mint mindenki, így Bagdy Emőke is mondhat hülyeséget, vallhat túlhaladott nézeteket, mondhat ideológia által fűtött dolgokat, beállhat politikai célok szolgálatába, visszaélhet a szakmai tekintélyével

de ez ellen egy lelkes laikusok facebook-szavazása alapján odaítélt díj nem sokat nyom a latba.

2023. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Főlleg Bagdy Emőke fideszes elköteleződését minősíti. Pártpolitikai véleményt mond, szakmai vélemény helyett.
2023. ápr. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Na de konkrétan mit mondott amiért megkapta a díjat?
2023. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Emőke csak ellene ment posztmodern szexuális műbalhénak. Gondolom úgy gondolja, hogy úgy van rendjén, ha férfi testben férfi psziche fejlődik, női testben meg női psziche.

2023. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Én jak vagyok! Mától hívjatok Lorettának!
2023. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 MDaniel98 ***** válasza:
91%
A díjnak semmi értelme szerintem, de Bagdy Emőkét szerintem az minősíti, hogy a szakmát és a politikát nem képes különválasztani egymástól.
2023. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

Azokat a kreténeket minősíti, akik megerőszakolják a tudományt.

Bagdy ettől az idétlenkedéstől még jól alszik. Nem őt minősíti.

2023. máj. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus lejárató kampányka egy 81 éves néni ellen. Déjà vu, más kontextusban is szokása egyeseknek alkalmazni.

Micsoda félelem és frusztráltság övezheti azokat, akik képesek görcsösen beleállni olyan emberbe, akinek a véleménye valamilyen mondvacsinált ürüggyel számukra nem tetszik.

Az ilyen degradáló díjaknál már csak az a reklámos szöveg szokott hiányozni, hogy „az év NEM reprezentatív versenye alapján”. 🤡

2023. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Emlékszem, amikor konzervatív oldalról támadták Bagdy Emőkét, mert azt merészelte mondani, hogy meditálni egészséges és jó. Ez a kritikusai szemében sátánizmus volt.

El tudom képzelni, hogy Bagdy kvantummechanikai utalásai alkalmával kicsit elfogult volt (nem a fideszm, hanem) a kereszténység javára. Ez esetben nem teljesen volt tudós. Ennek súlyát én nem érzem arányban azzal a munkával, amit viszont elvégzett, ahány emberen a könyveivel, előadásaival, terápiáival segített.

Aránytalan és méltatlan a szkeptikusok részéről ez a gesztus.

Több okból is. Pl. azért mert a tudomány függetlensége sok esetben csorbul az ember vágyképeivel, gyarlóságaival és nem csak a vallás hat így. Hanem pl. az üzleti élet, vagy épp valamilyen egyéb ideológia által. Így hát ha a szkeptikusok felkészültek és objektívek lennének, akkor megvizsgálnák, hogy mely tudományterületeket milyen ideológiák torzítanak, és ebből mi a legkárosabb, s azt tennék szóvá. E nélkül ez így elég pitiáner.

Illetve általában az ateisták túlságosan bele vannak ragadva a vallás bírálatába. Régen én is így tettem. Mára úgy látom, hogy a fogyasztás eszménye sokkal nagyobb veszély forrás és ugyanannyira megalapozatlan, mint a vallás. Csak épp e mellett önzőségre is nevel. Nagy téma...

2023. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!