Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak az én gondolkodásom...

Csak az én gondolkodásom működik úgy mintha saját magamnak mondanám el a gondolatomat?

Figyelt kérdés

Lényegében egy adott gondolatot illetően a saját hangom mondja a fejemben a dolgokat, mintha egy könyvből olvasna nekem.

Ez nem normális, vagy mindenki így gondolkodik?



2023. ápr. 7. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyanok akiknek nincs egyáltalán ilyen, de igen, sokan rendelkeznek ezzel a "belső hanggal".


Itt egy érdekes cikk (angol): [link]

2023. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem bolond vagy. Ezt a hang mondta a fejemben. :))))
2023. ápr. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Beszélek a hanggal a fejemben. Megbeszélem magammal a dolgaimat.
2023. ápr. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Valahol azt olvastam, hogy mielőtt az emberek tudatra ébredtek volna, azt hitték, hogy az istenek beszélnek hozzájuk. Aztán valamikor az ókori görögök korában "elhagyták őket az istenek", azaz tudatosult bennük, hogy az a saját hangjuk.
2023. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

*van egy ilyen elmélet/hipotézis


#4

2023. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szerintem gyakori, nálam is ez van.
2023. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem ennél vagy tíz-szer gyorsabbak a gondolataim, mint ahogy egy hang mondani tudná...
2023. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

7

De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy szó szerint beszél a hang a fejedben, az már klinikai eset lenne. Meg amikor álmodsz, akkor is mindenfélét legyárt az agyad. 5 perc álomodás több órás történésnek tűnik.

2023. ápr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom alaphelyzetben az embereknek van ilyen belső hangjuk, amivel kimondják, értelmezik, rendszerezik a gondolataikat. Nem néztem utánna, de biztos vizsgálták már, hogy mi is ez. De nyilván nem csak igy lehet gondolkodni, nekem is van olyan, hogy a gondolatok csak átsuhannak, de nem mondom ki, csak valahogy a háttérban érzékelem hogy volt.

Ha az ember olvas, akkor is kimondja magában, az olvasott szöveget, de van olyan olvasás is, amikor csak ránéz az ember, és olvasás nélkül látja a szöveget kb 2-3 sort.

Azt még megfigyeltem, hogy ennek a hangnak nincs hangereje, nem tudok hangosabban vagy halkabban beszélni.

Megkérdem a chatgpt-t neki milyen a belső hangja. :))

2023. ápr. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
7 nekem is, ha mondogatnám magamban akkor olyan lassan gondolkodnék hogy elfelejtem a köv lépést mire kimondja a belső hang. De amúgy ha kimondom hangosan, másnak, vagy magamnak néha jobban megy a munka koncentrálós része. Viszont belső hangtalan "hanggal" ez nem működik.
ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!