Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás erre az egyszerű...

Mi a megoldás erre az egyszerűnek tűnő kérdésre? (olvassátok el PLS)

Figyelt kérdés

Három barát elment a Hotelba.

A Recepciósnak 30 Eurót kellett fizetni (fejenként 10-et mindháromnak).

Idővel a recepciósnak eszébe jut,hogy csak 25 Euró lenne hármuknak a szoba.

Mivel nem tudná pontosan elosztani 3 személy között az 5 Eurót,ezért úgy dönt,hogy 1 Eurót ad mindhárom személynek vissza ,ő pedig eltesz 2 Eurót.


Ha ezt sikerült nyomon követni,akkor tudjátok,hogy mindhárom személynek 9 Eurójába került a Hotel,amit ha beszorzunk hárommal,akkor 27 Eurót kapunk, a Recepciós pedig eltett 2 Eurót.


HOL VAN AZ 1 EURÓ?


2011. márc. 21. 16:10
 1/9 Sajtoskifli ***** válasza:
Rossz számot adsz hozzá, a 27 euró a szoba +2 euró, ehhez a 3 eurót kell hozzáadni, úgy megvan a 30
2011. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt már egyszer, kétszer, SZÁZSZOR. Kerezsd meg.
2011. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De csak 2 Eurót tett el a recepciós nem 3-at.

Sry ezt akkor sem értem,lehet csak én vagyok a hülye,de akkorsem értem..

2011. márc. 21. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor leírom. Azért a hármat, és nem a kettőt kell hozzáadni a 27-hez, mert a kettő az maga az ár része: 25 került a kasszába, és kettő maradt a recepciósnál, így jön ki a 27. Az áron felüli pénz az a 3 érme, amit visszakaptak.
2011. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a három barát fizetett összesen 3*9=27 eurót.

Ebből 25 ment a szobára, 2 pedig a portás borravalójára.


tehát a hiba ott van, hogy ő még hozzáadja a portásnál lévő 2 eurót a 27hez, így 29euró jön ki, pedig azt a 2 eurót is a 27euróból fizették, tehát azt már számoltuk (hiszen 25 volt a szoba ára, 2 a borravaló).

2011. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A 16:36-os nagyon jól leírta, de én is csak akkor értettem meg mit írt, amikor már saját magammal megértettem a feladatot. Úgyhogy elmagyarázom én is, hátha így könnyebb lesz megérteni:

3*9= 27 > ez a hotelszoba ára (25 euró) + ami a portásnál maradt (2 euró) }27 euró

27+3= 30 > hotelszoba(25)és portás(2)}27 + a 3 euró amit visszakaptak

2011. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megjegyzem ehhez hasonló feladat, minden nap van itt feltéve kérdésben, ha jól emlékszem tegnap is volt egy.
2011. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az lehet, de arról nem tehet, a kérdés kiírásakor nem dobja ki, hogy ilyen már volt, magától meg nem elvárható, hogy a kérdés kiírása előtt végiglapozza az összes korábbi kérdést a tudományok és esetleg közoktatás témából.
2011. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

27 eurót fizetek be a szobára, de a recepciós által eltett 2 euró is ebben a részben van benne. Semmi értelme nincsa kettőt összeadni, csak az, hogy az eredmény hasonlít a feladatban szereplő másik számra és össze tudja zavarni az embereket.


27 Eurót fizettek be, ebből 25 ment a szobára és ebből a befizetésből 2 maradt a recepciósnál.

2011. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!