Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az 1980-as években tényleg...

Az 1980-as években tényleg ellenőrizte Magyarországon a politikai hatalom, hogy mit esznek otthon, és mit vásárolnak a boltokban az emberek?

Figyelt kérdés

volt ilyen?

azokat kérdem, akik akkor már éltrek, és emlékeznek.


2023. jún. 10. 16:17
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
86%
Egy ilyenre emlékszem 1985-ben a felszabadulás 40. évfordulóján volt több díszmenetelés meg dísz század. A mi sulinkat is kivezényelték egy ilyenre. Ott álltunk mi is alakzatban és volt a "Fogadás jobbról, zászlónak tisztelegj" "Lépés indulj bal-jobb-bal-bal ..." utána meg "Vigyázz, dísz század jobbról, dísz századnak tisztelegj"... De én 1 ilyenre emlékszem.
2023. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
72%

"Ilyen még a Rákosi korszakban sem volt. "


Hát nagyapámnál láttam őreges hátú szekrényt, amibe a bödön zsírt eldugták, mert azért is megütötték volna a bokájukat. Ez a feketevágások idején volt. Egyszer őt is bevitték.

2023. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 Marci71 ***** válasza:
100%

Természetesen nem ellenőrizték.

Orosz katonákat meg leginkább vonaton láttunk. Volt hogy szóba is próbáltunk elegyedni velük a kis orosz tudásunkkal:) nem sok eredménnyel. Egyszer a Veszprémi vasútállomáson láttam egy orosz tisztet volt vagy 150 centi, úgy ki volt dekorálva kitüntetésekkel, azóta is csak képen láttam hasonlót. De masírozni soha nem láttam őket .

2023. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, orosz tisztekről eszembe jutott egy érdekes történet, elsős gimnazista koromból. Akkor még pont voltak nálunk szovjet katonák, de már küszöbön állt a kivonulás.

Valami gimnáziumi diákvetélkedőn volt egy feladat, hogy hozzunk minél több csillagos katonát vagy más egyenruhást. Volt egy apai oldalról félig orosz osztálytársam, aki családi ismeretség révén ismert és meghívott egy orosz századost. Az orosz századosi (капитан) vállapon négy csillag volt, ezzel megnyertük a versenyt.

2023. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
2023. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

nem volt elég, mert a fenti kérdésem a vásárlásra, éltkezésre vonatkozik, a másik meg kifejezetten a katonákra, és több ember véleménye érdekel.

tudod, ez egy kérdezős fórum.

2023. jún. 10. 20:48
 17/50 anonim ***** válasza:
91%
Ennek a kérdezős fórumnak vannak szabályi is. Például nem kérdezünk kétszer. Előző kérdésedben is voltak vásárlásra, étkezésre vonatkozó részek (kóla, farmer), amire választ is kaptál.
2023. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

két különböző topicban, különböző időpontokban tettem fel különböző kérdéseket.


örülnék neki, ha a szívózást befejeznéd!

2023. jún. 10. 20:58
 19/50 anonim ***** válasza:
61%
17 A szabályok szeint pedig a fórum saját moderátorai moderálnak, nem pedig buzgómócsing önjelölt moderátotok.
2023. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

17-nek még annyit, h. ebben a kérdésemben az ételekre kérdeztem rá általánosan, ami nem kóla, ugye, hanem étel! meg a vásárlásra, és ezalatt mindent is értettem, nem a farmert.

de te tipikusan rosszindulatú, másoknak betartó ember lehetsz.

amúgy a munkámhoz kell, fontos minél több visszaemlékezést olvassak.

2023. jún. 10. 21:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!