Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak nekem fura hogy Kínában...

Csak nekem fura hogy Kínában fehér kisebbségek is vannak?

Figyelt kérdés

[link]


A videóban egy tatár származású kisebbséget mutatnak be, csak nem értem hogy mit mondanak.


A tarárok nem mongoloidos kinézetűek? Ez a lány a videóban teljesen európainak néz ki.



2023. jún. 18. 01:54
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Igen, csak Neked fura!
2023. jún. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Ha megnézed, hol élnek manapság a tatárok, láthatod, hogy Tatárföldön kívül több államban is élnek. Főleg Oroszország, Ukrajna, Fehéroroszország, Litvánia és Lengyelország területén (más területeken is, de ezek amik jelen esetben számítanak). Ez így volt századokkal ezelőtt is. Keveredtek, vándoroltak, keveredtek, vándoroltak, és amit most látsz ez ennek az eredménye.
2023. jún. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A történelmet ismerve nem fura. Az eredeti kínai civilizáció sokkal kisebb területet fedett le mint a jelenlegi Kína területe, kb. a Sárga-folyó alsó folyása és a Sárga meg Kék-folyó közötti síkság a kínai civilizáció és a han etnikum fészke. A térképen ez a mostani Senhszi, Sanhszi, Honan, Hupej, Anhuj tartományok, az ősi kínai államok is ezen a területen voltak.


A Kék-folyótól délre lévő területek+Mandzsúria, Belső-Mongólia, Tibet, Ujgurisztán, Szecsuán stb. később lettek megszerezve a kínai államok terjeszkedése révén az évezredek alatt. Rengetegféle egyéb etnikum élt ott, egyeseket beolvasztottak, mások pedig a mai napig fennmaradtak. Összesen 56 kisebbségi népcsoportot ismer el a kínai állam.


Ott van Kína északnyugati sarka Hszincsiang-Ujgur aminek az eredeti lakói nemhogy nem kínaiak, de még csak nem is a mongoloid rasszba tartoznak. Már a közel 4000 éves Tarim-múmiák is szőke,vörös europid emberek voltak. Később megjelentek ott az indoeurópai nyelvű tokhárok akik szintén ilyen kinézetűek voltak. Ők kihaltak mint önálló etnikum, de beolvadtak a későbbi népcsoportokba pl:ujgurokba, akik Kína egy szignifikáns kisebbsége ma. Sok ujgur egészen európai külsejű jelenleg is. A videóban szereplő lány tatár, akik a 19.században vándoroltak be a Volga-környékéről így az főleg nem meglepő, hogy ők europidok.

2023. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
A lány közelebbről nem néz ki igazán európainak (max. a jászkunságban), még akkor sem, ha be van festetve a lány haja. Úgy néz ki mintha egy európait meg egy kínait összekeversz. A török népeknek ez a faji összetétele, mongoloid és kaukázusi keverékek.
2023. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de a minket megszálló tatárok még inkább lehettek sötétebb bőrűek mind világosak, nem?
jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5,


A tatárjárás idején nem tatárok szállták meg Magyarországot, hanem mongolok. Azért nevezték el tatárjárásnak, mert akkoriban az európaiak nem ismerték a mongolokat, emiatt azt hitték hogy tatárok.


Én ezt hallottam, de lehet hogy tévedek.

jan. 16. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!