Mi az a kognitív térkép?

Figyelt kérdés
Igen, próbáltam utána keresni, de egyszerűen nem fogom fel, nem értem mi ez és hogy kell elképzelni. Tudna valaki segíteni, aki érti, és eltudja magyarázni? Vagy ismer olyan oldalt, ahol el van magyarázva rendesen?

2023. jún. 21. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudod kepzelni az otthonodat, peldaul hogy hogyan kell kimenni a konyhaba, akkor van egy kognitive terkeped az otthonodrol.


A kognitiv terkep lenyegeban az a kepesseg, hogy egy ismeros helyet (a sajat varosodat vagy az otthonodat stb) fel tudod idezni magadban. Vagyis van egy kognitiv terkeped a varosodrol vagy az otthonodrol. Ezeket a helyeket kepzeletben be tudod jarni, illetve ha ott vagy akkor tudod hogy mi merre van.


Ha egy helyrol nincs kognitiv terkeped, az azt jelenti, hogy azt a helyet nem ismered, nem tudsz benne tajekozodni, nem tudod kepzeleben felidezni.


A kognitiv szo amugy mindig valami gondolkodassal, megismeressel, emlekezessel kapcsolatos dolgot jelent. Itt tehat kb "gondolati terkep" vagy "megtanult terkep" lehetne.

2023. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Borzasztóan hálás vagyok a válaszért, különösen azért, mert minden beszólás leszólás nélkül érthetően leírta a választ. Igen tanulok a kognitív képességekről, egy külön tétel a vizsgán, de ezt egyszerűen nem találtam sehol és amit találtam, nem tudtam értelmezni. De ha felmerül mi az a kognitív térkép, most már tudni fogom. Köszönöm!
2023. jún. 21. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Megismerés alapján az agyban rögzített alaprajz, melyet akár a valóságban be tudsz járni, akár gondolatban pontosan fel tudsz idézni.
2023. jún. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!