Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ennyire gusztustalan a...

Miért ennyire gusztustalan a világ?

Figyelt kérdés

A cinizmusba zuhanás magától értetődő.

Az ember egy alapvetően gonoszkodó aljas faj.

Hogyan viselik el sokan ezt nap mint nap?


2023. júl. 11. 10:17
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

20


A többség imádta. Ezek csak tények.

2023. júl. 11. 12:24
 22/32 anonim ***** válasza:
67%
Mit vársz mikor a fidesz úgy tönkretette az oktatást hogy debil gyerekekkel vannak tele az iskolák, akiknek csak az számít hány lájkot kaptak a csücsörítős vagy tangában pózolós képekre? Egyébként a fidesz válságokozása miatt van. Feszültek az emberek mert a fidesz tönkreteszi az országot és ez rajtuk csattan. Én úgy viselem el hogy nem beszélgetek fideszesekkel meg arogáns beképzelt pöcsökkel. Ha beszólnak, akkor meg visszaszólok. Mást nem lehet tenni. Le kell váltani a fideszt, aztán ha enyhül a válság majd az emberek is változnak.
2023. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

22


A Fidesz az kispályás.

A lájkolós szennyoldalak Nyugatról (de már keletről) is jönnek. Önmagában a Fidesz nem tud hatást kifejteni a globális trendekre.

Mintha sátánisták akarnák uralmuk alá hajtani az emberiséget. Mert ilyen lájkolós, tiktokszerű oldalakról nem sok jót lehet elmondani.

Egyszerű profit és manipulációs gépezetek.

2023. júl. 11. 12:27
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"többség imádta. Ezek csak tények"

Ez inkább wishful thinking, hogy megalapozd saját magadnak ezt a megkeseredett, gyűlölködő gondolkodásmódot...

2023. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

24


Olvass utána megkérlek.

2023. júl. 11. 13:24
 26/32 Psycho ***** válasza:
100%

A világ nem jó, és nem rossz. Olyan, amilyen. Az már rajtad múlik, ebből mit veszel észre, mire figyelsz, minek adsz jelentőséget, és mi alapján alkotsz képet a világról.


Ezer dolgot tudok mondani a világból, ami érték (legalább is nekem). Inkább ezekre koncentrálok jobban, és csak kisebb részt a negatívumokra. Tudom, hogy van utóbbi is bőven. De mit foglalkozzak vele, ha amúgy sem tudok hatni rá? Megéri akkor ezen rágódni? Nem.

Inkább figyelek arra, ami szerintem szép, ami szerintem hasznos, ami szerintem jó, ami szerintem értékes.

A TV-t be sem kapcsolom (csak ha sportot akarok nézni). A híreket nem olvasom el, mert tudom, hogy ömlik belőle a negativizmus. Az idiótáktól amennyire tehetem, elzárkózom.

Ha pedig valaki idiótán viselkedik, elfogadom, hogy szegénykém eddig jutott a jellemfejlődésben. Igen, idegesít, nekem is vannak negatív érzéseim a dolgok miatt, nem élek valamiféle rózsaszín ködben, de megkeresem azokat az utakat, ahol a stresszt le tudom vezetni.


Így tudom megőrizni a pszichés jóllétem, és árnyaltabb képem lesz a világról. Elég árnyalt ahhoz, hogy ez miatt ne legyek kifeszülve napi szinten.

2023. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Két évezrede Cicero is így kesergett: - o tempore, o mores! -


Vagyis ó idők, ó erkölcsök!


Te lennél korunk Cicerója?

2023. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Hintalow ***** válasza:

Bákker, amikor egyetemre jártam, akkor nyomták ìgy a frekventált törzskocsmákban a tarisznyás bölcsèsrokker arcok 😀

Hint: nem ők voltak a társaságok kedvelt tagjai. Nőjj ki ebből, mert te sem leszel az ☝️

Ès az nem menő.

2023. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

28


Nem érdekel mennyire kedvelnek.


Engem egy objektív igazság érdekel és tény az emberek nap mint nap becsapják saját magukat csak hogy elviselhetőbb legyen az életük.

Meg a másik a bajtársi viszony, ha valamit együtt csinálnak morálisan kikezdhető módon akkor általában elnézik azt egymásnak. Sőt képesek együtt kiállni a morálisan megkérdőjelezhető viselkedésük mellett az azt számon kérőkön ha túlerőben érzik magukat.

2023. júl. 12. 12:38
 30/32 Hintalow ***** válasza:
75%

Figyu, akkor pedig kezd el úgy rendesebben a piázást, az a másik ami szokott segíteni 😃

Több ötletem nincs 😁

2023. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!