Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A yamamotoról szóló film...

A yamamotoról szóló film mennyire hiteles?

Figyelt kérdés
2011es film. Japán tényleg esélyesebb lett volna, ha a yamato hajó helyett, több kisebb csatahajót vagy carriert épít? Tényleg Yamamotón múlott, hogy mennyi ember halt meg? Yamamoto halála után halt meg a japán áldozatok 90 százaléka a film szerint. Ekkora stratégiai zseni lett volna, vagy szimplán megölték azelőtt, hogy teljes mértékben bedarálták ígyis úgyis a japán birodalmat?
2023. okt. 23. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam a filmet. Jamamoto a háború ellen volt, mert tudta, nem győzhetnek. Viszont, mivel hogy háború lesz eldöntetett, így tette a tőle telhető legjobbat.

A japán-orosz háború óta a japánok a "döntő ütközet" elvében hittek. Azaz, hogy egy nagy ütközetben kell végzetes csapást mérni az ellenségre. Ez az elképzelés mind a félig meddig sikeres Pearl Harbori csatában, mind a végzetes Midwayi csatában szerepet játszott.

Hogy miért Jamamoto halála után halt meg a japán halottak nagy része? Nagyon egyszerűen azért, mert addig kvázi nem voltak komolyabb szárazföldi harcok az amerikaiakkal. Ennek sok köze nincs Jamamotohoz.

2023. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


1. ) Japánnak eleve nem volt semmi esélye a II. világháború megnyerésére az USA ellen, az amerikaiak elsöprő ipari és gazdasági erőfölénye miatt.

Japán például összesen 1 db modern, nagyméretű flotta repülőgép-hordozót (a Taihó-t) tudott aktív szolgálatba állítani 1942-1945 között, az USA ellenben 17 darab ilyen nagy, Essex-osztályú flotta repülőgép-hordozót.

A Jamato csatahajóból anyagából 2 db Essex-osztályú hordozó jött volna ki.

Az USA egyébként a 17 db Essex-osztályú hordozó mellett még rendelkezett 132 db kisebb könnyű és kísérő repülőgép-hordozóval is, még Japánnak összesen volt 20 db bevethető, aktív repülőgép-hordozója a II. világháborúban a 149 db amerikaival szemben.


2.) Jamamotó nem volt zseni,hiszen a katasztrofális vereség Midway-nél az ő baklövése volt. Midway-nél Jamamotó például teljesen szétforgácsolta az egyébként nagy túlerőben lévő japán flottát, ezzel megszegte a hadviselés egyik alapelvét: "az erőket mindig koncentrálni kell". A salamon-szigeteki hadjáratban szintén súlyos vereséget szenvedett az amerikaiaktól. Vagyis mindkét nagy hadművelet, amelyet főparancsnokként ő tervezett és irányított, Japán vereségével ért véget, még úgy is, hogy Midway esetében nagy japán túlerő állt s rendelkezésére, a Salamon-szigeteknél pedig kezdetben hasonló flottaerők álltak szemben.

2023. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
Egy japán tábornok azt mondta, hogy Japánnak 6-12 hónapig van elég ereje, hogy eredményesen folytassa a háborút, utána nem tudja, hogy mi lesz. Egy személy halála nem sokat számít akkor, ha a termelési kapacitásaid nem érik el a töredékét sem annak az országénak amit megtámadtál.
2023. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kürasszír ***** válasza:
100%

# 3


Japán a II. világháborúban az USA ellen a cári Orosz Birodalommal szembeni 1904-1905-ös győzelmét akarta megismételni.


1904-1905-ben a cári Orosz Birodalom gazdasági ereje 3,36-szor volt nagyobb Japánénál. Összességében az orosz haditengerészet 3:1, az orosz szárazföldi hadsereg pedig 6:1 arányú erőfölényben volt a japán flottával és hadsereggel szemben. Japán kiváló hadvezetéssel azonban ki tudta egyenlíteni az orosz fölényt, valamint kihasználta, hogy logisztikai okokból (nagy távolság, transzszibériai vasút csekély kapacitása) az oroszok nem tudták főerőiket felvonultatni a Távol-Keletre. Az orosz haditengerészet 3:1 arányú fölénye sem érvényesülhetett, mert az orosz flotta három különböző kötelékre oszlott: Távol-keleti Flotta, Balti Flotta, Fekete-tengeri Flotta, ezek azonban földrajzilag el voltak vágva egymástól, így egyszerre nem voltak bevethetőek Japán ellen. Elsőként az orosz távol-keleti flottával került szembe Japán, így közel egyenlő erők álltak szemben haditengerészeti erőkben egymással. Mire a Balti Flottát átvezényelték az oroszok, addigra az orosz Távol-keleti Flottát már leküzdötte Japán. Az erős orosz Fekete-tengeri Flottát pedig kikapcsolta a háborúból, hogy Törökország lezárta az orosz hadihajók előtt a Boszporuszt és a Dardanellákat.


Japán a II. világháborúban azzal számolt, hogy az amerikai főerőket leköti majd Németország és Olaszország Európában.


1941. december 7-én az USA haditengerészete, az US Navy nagyobb és erősebb volt, mint a Japán Császári Haditengerészet, de az amerikai haditengerészeti erőknek csak a fele tartózkodott a Csendes-óceánon (US Pacific Fleet), a másik fele (US Atlantic Feet) az Atlanti-óceánon várta a Németország elleni háború kitörését.


A japánok úgy kalkuláltak, hogy egy Pearl Harbor elleni repülőgép-hordozós támadással döntően meggyengítik az amerikai Csendes-óceáni Flottát (US Pacific Fleet), a várható német-olasz hadüzenet miatt pedig az USA nem fog tudni nagy flottaerőket kivonni az Atlanti-óceáni Flotta állományából Japán ellen.


Japán azonban krónikusan alábecsülte az USA gazdasági és ipari erejét, valamint azt a tényt, hogy az USA már 1939-től óriási méretű hadihajó építésbe kezdett, így 1941. december 7-én nagyobb erejű új amerikai hadihajó állt építés alatt a hajógyárakban (köztük 8 db nagy csatahajó, 10 db nagy repülőgép-hordozó), mint amennyivel a japán haditengerészet rendelkezett, vagy épített.

2023. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!