Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek az emberi evolúció...

Szerintetek az emberi evolúció milyen irányba fojtatodik? Igaz az hogy már az innteligencia nem feltétlen előny ahogy a testi egeszseg se az utodnemzesben?

Figyelt kérdés

A leginnteligensebb magas rangban lévő emberek a mai világban kevés utódot nemzenek meg a társadalom legalján lévők sok gyermekesek általában.


Illetve azt olvastam a szemelyisegzavarban szenvedő emberek sokkal több utódot nemzenek és sokkal sikeresebbek a mai világunkban evolúciós mércével.


Továbbá fehér bőrű lakosság létszámának folyamatos csökkenése figyelhető meg és kontinensek nagyobb arányú keveredése is tény.


Több évezred alatt mit okozhatnak ezek a változások?



dec. 1. 12:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Rövidtávon még talán-talán sikeresebbek, de hosszútávon megint az okosabbak fognak felülkerekedni.


A buta és előnytelen emberek csak azért maradnak fenn mert az okos emberek elhárították a veszélyeket. Ha az okos emberek eltűnnek csak buta emberek maradnak akik nem tudnak fennmaradni sikeresen így idővel megint az okosak fognak kiemelkedni



De mivel az evolúció nem ilyen egyszerű kis butaság, valószínű hogy ilyesmi nem lesz

dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11# ha lenne egy vilagoszeomlas akor talán helyre alna a rend bizonyos szinten ebben igazad van.


Bár akkor se biztos nézd a romák és az arabok elég talpraesett népek a szemelyiseg zavaros emberek is hisz egy csomó ügyvéd orvos vagy politikus rendőr az .otthon meg ők a nagy sátán .


A természetben a ratermedtek maradnak fent aki csak szimplán okos az nem feltétlen életképes.

Szerintem amúgy az agresszió is evolúciós előny hisz aki nem volt az atol elvettek mindenét.


Talán a régi korokban is a gonosz emberek akik megeroszakoltak a nőket vagy megcsaltak az asszonyokat előnyben voltak azokkal szemben akik szimplán erkolcsosek voltak.

Ez megmagyarázna miért is olyan betegesen perverz sok ember .

dec. 1. 22:18
 13/23 bollocks ***** válasza:
86%
Hát kérdező, a helyesírásod alapján neked rengeteg gyereked lesz...
dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

1 már van egy negyed roma lánytól aki 18 alatt szülte szóval enis csaltam .


De én magam is egy olyan vállalkozó gyereke vagyok aki engem nem nevelt és van min 5 gyereke akiről tudunk .a neki dolgozó fiatal nőkre szeretet ramenni mondjuk így 😀


A "csalás" a szabályszeges evolúciós szinten előnyös

dec. 2. 09:19
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem folyik , hanem már megszűnik. A hülyék nem lehetetnek sikeresek.
dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

De így melyeben belegondolva miotta emberi társadalom van azóta amúgy se feltétlen szaporodási előny az innteligencia .


Aki beteges nemes úr volt simán tarthatott szeretott vagy az ókorban rabszolgakat pusztán szerencse kérdése volt az egész.

Vagy pl a háborúban besorozott emberek közül nem az maradt életben aki okos volt hanem akinek szerencséje volt .


Talán eddig a szerencse volt a tulelesi faktor mostmar inkább más.


Meg amúgy se lesz minden melyszegeny roma gyermek kevésbé intelligens köztük is vannak tehetségek.


Én apám is valószínűleg valamilyen szemelyiseg zavaros volt .de én se vagyok teljesen olyan mint ő vannak mentális problémáim egyik a diszgráfia ami miatt elnézést de nemtudok rendesen írni +meg más dolgok is vannak.


De mégse tudnám azt megcsinalni mint ő hogy csak úgy gyerekeket csinálok és otthagyom őket.

Engem érdekel az utodaim sorsa azért is csak 1 van nem több.

Pedig tudom hogy ez evolúciós gyengeség.

dec. 2. 17:46
 17/23 anonim ***** válasza:

Aztán majd a megmaradt sok buta kiírtja egymást azért hogy megszerezze a kevéske túléléshez szükséges dolgot amit az okosak hagytak hátra.


Amúgy jellemzően azért szülnek a "buták" többet mert vagy nem tudják hogyan védekezzenek rendesen vagy mert a családi pótlékból akarnak megélni. Az ilyen utódok meg jellemzően nem az anyatermészet csúcsai. Több kell az evolúciós versenyben ahhoz hogy nyerj, nem elég az hogy neked van a legtöbb utódod

dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17# pedig ez a lényeg minél több utódot létrehozni akik megerik a szaporodó képes kort.


Nyilván ősember nem hagyhatta ott a születendő utódot mert meghaltak volna.

A monogamia is azért alakult ki hogy az utódok nevelését meg tudjuk oldani.


Ha pl az lenne hogy van 2 gyereked de csak egyet tudsz ettetni akor igen logikus hogy kevesett csinálsz.

De itt nalunk sose lesz gond az élelmezésel onnantól kezdve meg gyakorlatilag bármennyi utódot csinalhatsz .


Az hogy a kapitalizmus szabályai szerint ezek az utódok versenykeptelenek nem.jelenti azt hogy evolúciós szinten is azok.

dec. 2. 21:15
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#18


De elfelejted azt hogyha nem marad okos ember akkor a jelenlegi tökéletes állapot a túlszaporodáshoz megszűnik.

dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Annyira nem butak hogy ne maradjanak fent azért nem szellemi fogyatékos a melyszegenysegben elő réteg se .


60 70% IQ val már elvegezheto egy általános iskola vagyis alap szinten tudsz írni számolni és olvasni ennyi elég egy alap szintű civilizaciohoz .



Talán az IQ szint csökkeni fog hosszútávon de ha eler egy bizonyos szintet akor szerintem stabilizálódik azért a szellemi fogyatékos szintre nem csökken hissz ott már valószínűleg annyi utódot nem képes felnevelni .

dec. 2. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!