Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az extrovertáltak általában...

Az extrovertáltak általában gyengébb láncszemnek tartják az introvertált embereket?

Figyelt kérdés
dec. 4. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Lehet. Az extrók "csapatjátékosok".
dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem is kivétel nélkül, de én tapasztaltam egyfajta lekezelő hozzáállást. Sokan mintha kevesebbre tartanák az introvertált embereket.
dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám. Magamat introvertáltnak vallom, de kicsit olyan érzésem van, mintha lenne bennem egy kapcsoló amit át tudok állítani extrovertált funkcióra amikor társaságban vagyok. De sosem jutott még eszembe lenézni valakit azért mert introvertált vagy extrovertált. nem ezen múlik a dolog szerintem
dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Inkább bolondnak.
dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont az ilyen altalanositasokkal hergelo kreteneket igen.
dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3


Lehet ambivertált vagy.

Egy extrovertált mivel alacsony szintű empátiája van képtelen elképzelni, hogy valakinek lehet gazdag belső élete amelyet nem vetít ki másoknak.

dec. 4. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
#6 neked meg osszesen ennyi a szemelyiseged, hogy 'introvertalt'? Az embereket is csak eszerint tudod osztalyozni?
dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az extrovertáltak általában gyengébb láncszemnek tartják az introvertált embereket?"

helyzettől függ, de összességében úgy látom, az emberek a szélsőséges extrovertáltakat is gyenge láncszemnek tartják. azokra gondolok, akiknek egyszerűen mindenhez társaság szükséges, különben nem tudnak funkcionálni

dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Szerintem inkább furcsának, rendellenesnek tartják őket akik nem képesek megfelelően funkcionálni a társadalomban. Függetlenül attól, hogy ez valóban így van-e, vagy sem.
dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Phoney ***** válasza:
100%

Akit bolondnak, rendellensenek, furcsának tartanak, az nem csak introvertált. Hogy valaki pl. befordult, szocfób, hiányosak a szociális készségei, nem tud mit kezdenki az idegenekkel, utál egyszerre egy-kettőnél több ember társaságában lenni, alapvető beilleszkedésre is képtelen és hasonlók, azok nem az egészséges introvertáltak tulajondságai, hanem személyiségfejlődési vagy pszichokulturális hiányosságok, amik vagy összefüggnek az introverzióval, vagy nem. De ha igen, akkor sem egyenesen következnek belőle. Ami a köztudatban "súlyos introverzió", az a valóságban gyakran traumatizált, gátlásos gyerek (lehet, hogy éppen extravertált, de ezt senki nem látja), vagy jól funkcionáló autista.


A fentiek alól max. az a (többé-kevésbé) egészséges kivétel, akit azért néznek hülyének, mert ugyan egészséges funkcionális kultúrája van, de az meredeken eltér a helyi kultúrától, és az emberek egy jó részével egyszerűen nem akar normálisan szóba állni, hanem tudatosan vállalja, hogy passzívan bunkó velük.

dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!