Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A neurotipikusok miért ilyen...

A neurotipikusok miért ilyen bunkók és önzőek?

Figyelt kérdés
jan. 12. 19:04
1 2
 1/12 MDaniel98 ***** válasza:
97%
Mindenki hülye, csak én vagyok a helikopter...
jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zcom09 ***** válasza:
94%

Az emberek ~85% neurotipikus. Szóval ha szerinted az emberek túlnyomó része ilyen akkor a te látásmódoddal lesz gond.


Csak ne általánosíts. Nincs nagy gondom azzal az állítással, hogy túl sok a bunkó ember.

De ezzel az állítással mindenkit összevontál. Ami egyszerűen nem igaz, és sértő azokra akiket ok nélkül bunkónak hívtál.

jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Nem mindenkit, csak a neurotipikusokat találom ilyennek.

Túl önzőek és érzéketlenek, nincsenek tekintettel másra.

jan. 12. 19:25
 4/12 Kólauborkával ***** válasza:
97%
Gondolod, hogy az a ~100ember akikkel nap mint nap találkozol az ugyan olyan, mint MO-t alapul véve az a 10.000.000 rajtuk kívül? Elég buta általánosítás. Ki mit gyűjt maga köré.
jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Zcom09 ***** válasza:
97%

@3

De nem ezt írtad. Nem állíthatod hogy az összes élő ember 85%-a bunkó. Köztük én is, akiről semmit nem tudsz, de mégis bunkónak hívsz.


Én találkoztam jó pár autista és aspergeres gyerekkel. Ezek közül több is okozott szándékosan nekem fizikai fájdalmat. Fenyegetett meg tanárt gyilkossággal és öngyilkossággal. Számtalan olyan helyzetet hoztak létre ahol, más gyereket tettek ki számottevő veszélynek.

Mégse mondhatom azt hogy az autisták veszélyesek a társadalomra, mert ez nem igaz.


Nekem több szerencsétlen tapasztalatom volt ilyen gyerekekkel, ahogy gondolom téged is megbántott valaki. De ettől még nem lesz minden neurotipikus ember bunkó és önző.

jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi a t..köm az hogy “neurotipikus”?
jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zcom09 ***** válasza:
82%

@6

A jelenleg preferált megnevezés azokra akiknek nincs neurológia fejlődési rendellenességük. Köznyelvben: normális.

jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Vagyúgy, köszi!
jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"A jelenleg preferált megnevezés azokra akiknek nincs neurológia fejlődési rendellenességük."


Hát az itteni nicknevek alapján nem úgy tűnik, hogy ne lenne.

jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7


Egyébként nem fejlődési rendellenesség hanem neurodivergencia.


Tehát ahogy külsőre, testalkatra, bőrszínre is eltérőek vagyunk, úgy az agyunk struktúráiban is lehetnek kis eltérések.


Csupán a neurotipikusok húzzák rá erre azt (vélhetően irigységből meg féltékenységből becsületesebb társaikra), hogy rendellenes.

jan. 13. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!