Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Budapest élősködik az országon...

Budapest élősködik az országon? Gazdaságilag káros Budapest az nemzetgazdasági szempontból?

Figyelt kérdés

Budapest élősködik az országon? Gazdaságilag káros Budapest az nemzetgazdasági szempontból?


Nincs ipara, a nyugati nagyvárosokkal SZEMBEN komoly termelő tevékenység nem folyik még a vonzáskörzetében sem (csak idegenforgalom ami nem sokat hoz a konyhára)


Persze a GDP-t felkozmetikázza, hogy ott vannak az országos vállalatok és cégek központi irodái, így papíron ott "csönget a kassza" aminek óriási torzító, de hamis hatása van a GDP számokra.


A pesti belvároson kívül és a II. XII. I. kerületen kívűl úgy néz ki mint egy lehangoló ótvar SZOVJET stílusú város. Ne feledjük BP teljes területének csak 20%-át teszi a belváros meg a 3 fent említett igényesebb budai kerület, tehát 80% területe a városnak szégyellni való.

Sok az omladozó vakolatú ütött kopott ház, a V4-ek fővárosai viszont nincsenek így lepukkanva.



febr. 3. 08:51
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:20


Egy bank szerinted milyen iparcikket gyárt? Egy biztosító? Egy tanácsadó? Egy magánkórház? Egy oktató? Egy mozi? Egy színház?


Te szerencsétlen...

febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
98%

#9 Példának okáért csak egy szektort kiemelve: Richter, Egis, Sanofi (volt Chinoin), Xellia Gyógyszervegyészeti Kft., Phylaxia Szérumtermelő Rt.

Tevékenységük nem elhanyagolható az ország GDP-je szempontjából.

Na ennyit a "nincs ipara" kijelentésről...

febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
97%

"csak idegenforgalom ami nem sokat hoz a konyhára" LOL


Amúgy a pesti belváros lakásállománya (régi, körfolyosós téglák, sok lakásnak egyáltalán nincs utcai ablaka, vízvezetékek törnek, falak süllyednek, erkélyek életveszélyesek, minden faltól falig le van aszfaltozva, autók a járdákon is) sokszor számottevően rosszabb, mint a "szovjet" külső kerületeké (igaz, hogy panel, de még nem olyan lerohadtak a vezetékek, nem akarnak összedőlni, minden ablak min. utcai, de sok a park is).


Bp nélkül a gazdaság szinte értékelhetetlen lenne az országban (minthogy az ipar vidéken is ki van nyírva - pár kivételtől eltekintve). Sokan élnek itt, ezért sok szolgáltatásra van szükség, amik közül soknak nagy hozzáadott értékük van.

Nem hiszem, hogy Budapesttel sokkal több baj lenne, mint hasonló városokkal. Persze, megvannak a maga hibái, és én sem szeretem, nem is laknék ott, de ennyire leszólni sem kell, szerintem.

febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 MDaniel98 ***** válasza:
97%
A kérdező azok közé tartozik, akik szerint munka=termelő tevékenység, csak azt nem tudom mit csinálna, ha a szolgáltató szektor egyik pillanatról a másikra eltűnne, mert szerintem nem sokat.
febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
97%
#16 Direkt írtam olyan cégeket, melyeknek nem csak a központjuk, de gyáraik, gyártósoraik is Budapesten működnek. Lehet ezen röhögni, de itt inkább rajtad röhög mindenki...
febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 TappancsMancs ***** válasza:
97%

Szerintem olvastál valamit, meg még most megy is az aktuálpolitikai zagyválás és ugye ez így szokott lenni. És nem kellene bedőlni mindennek ami indulatkeltő a neten, mert megy ám a mellébeszélés.


1. Mi az, hogy "főváros"?

2. Mi a szerepe egy fővárosnak?

3. Mit kellene érteni azon, hogy egy "főváros élősködik az országon"?

4. Egy főváros szerepe nem csak az ipari központ. Lásd az 1-es kérdést kell tisztázni előtte.

5. Az ide látogató külföldieknek - még ha egyesek meg is lepődnek - bizony tetszik Budapest és egyáltalán nem látják szovjet stílusúnak. Mert nem az. És jobb ha tudod, hogy költségkímélő szempontból forgattak már itt filmet ami Párizsban játszódik és aki nem ismeri fel, annak tök olyan. (Javaslat: művészettörténet tanulmányozása.)

6. A felújítások más dolog és azt szorgalmazni kell - nyilván.

febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
71%

„Budapest élősködik az országon?”

Te élősködsz másokon.

„Gazdaságilag káros Budapest az nemzetgazdasági szempontból?”

Te vagy káros minden szempontból.

Ha már emlegeted a „szovjet várost”, akkor ismerkedj meg ezekkel: БМП-1, 9M14M Малютка, 2A28 Grom, PG-15V, PKT. Ezek a megfelelő nevelő eszközök az ilyen undorító jellemű, nagyképű alakok számára.

febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

"Az ide látogató külföldieknek - még ha egyesek meg is lepődnek - bizony tetszik Budapest és egyáltalán nem látják szovjet stílusúnak. Mert nem az."


Ez addig tart amíg el nem hagyják a belvárost. Kérdezz olyan nyugati külföldit aki valamilyen élethelyzetnél fogva itt lakott éveket Budapesten, de nem a belvárosban , haem a 80%-ot kitevő pesti külsőbb kerületekben.


Másrészt nézzed meg a Google Maps-on 3D-s felülnézetben, majd utcanézetben azt a maradék 80%-ot, és utána magyarázzál. Még a kijevi külvárosi részek is jobban karban vannak tartva, pedig ahhoz hasonlít Európában legjobban a BP 80%-át kitevő szar azaz szovjet rész.


Önmagában a Google maps elég ahhoz, hogy tényszerűen cáfoljam a butaságokat amiket ide leírtál.


A Francia építészetet te nem ismered, nem Párizs nem közép-európai stílusú, másforma díszítései vannak, az épületek csak fehérek, az épületek minden dimenzióban hatalmasabbak Párizsban, mindig 5 emeletesek minimum a belvárosban stb.... De egy átlag amerikainak akinek a film készül akár ezt is be lehet adni, mert nem ismeri egyik várost sem, se Párizst se Budapestet.


"A felújítások más dolog és azt szorgalmazni kell - nyilván."


Tudod kapitalizmus van. Erkölcstelen, az épületek felújítását a tulajdonosnak kell finanszírozni, nem állami támogatásból kell az adófizetők pénzéből mint a kommunizmusban.

febr. 3. 14:02
 19/45 A kérdező kommentje:
De hiába is mondom, nyilván valami kis full HD monitort használ csak mondjuk 4K TV helyett képernyőnek, ott nem láthatja át a Google maps által nyújtott élményeket sem igazán.
febr. 3. 14:09
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a kérdéseddel, hogy már az alap felvetés is teljesen hibás. A legjobb az országnak (de bármelyik országnak) az lenne, ha mindenki egy nagyvárosban élne, mert gazdaságilag ez lenne a leghatékonyabb. Ennek nyugodtan olvass utána nem kell nekem elhinned.


Budapestnek meg hogy lenne a 80%-a szovjet tömbházakkal teli??:D pont hogy a külső kerületek telibe vidéki hangulatot adnak, hogy van egy tömbházas rész, a többi pedig kertesház…


Budapest tömbházas részei pedig lehet nem szépek, de nagyon is élhetőek és gyalogosként egyáltalán nem csúnyák… nem a 2000-es évek elején vagyunk, konkrétan minden ilyen tömbházas helyen fel vannak újítva a parkok, szép játszóterek vannak, csomó kutyafuttató, felújított buszmegállók, felújítt háziorvosi rendelők stb…



Kíváncsi lennék, ha szerinted Budapest nem szép, akkor melyik főváros szép szerinted? Te voltál már párizsban pl? Vagy londonban? Vagy rómában?? De nem csak ilyen 2-4 napos a belvárost megnézzük ideig, hanem úgy 2hétig vagy esetleg életvitel szerűen éltél ezeken a helyeken?


Én contractorként dolgozok, pentester vagyok és 4 évig európa nagyvárosait próbálgattam. Prága belvárosa szerintem szebb, mint Budapesté, Rómának meg van egy zseniális hangulata, de ezt leszámítva Budapesten kötöttem ki, mert se Prága se Róma nem annyival szebb, hogy megérje ott lakni. A többi nagyváros pedig vagy zsúfolt, vagy csúnya modern toronyházas vagy ilyen elmegy kategória.



Ez a Budapest hate tipikus vidéki dolog, gondolom soha nem éltél itt, csak kocsival mászkálgattál és elkönyvelted, hogy csúnya… amit amúgy megértek, mert az ilyen körutakon haladva nem sok látványosság lesz és még sok kátyú is van. De itt élni teljesen más, mint párszor eljönni kocsival…

febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!