Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél nyugatabbra mész annál arrogánsabbak az emberek és annál kisebb tiszteletet mutatnak embertársaiknak, minél keletebbre mész annál kevésbé arrogánsak, annál több a tisztelet egymás felé?

Figyelt kérdés

Talán a franciák és angolok a földkerekség legarrogánsabb népei, egymás felé semmit tiszteletet nem éreznek (max felszínesen mutatnak valamennyit).


A legjobb tapasztalatom kelet országokban volt mint Románia, Bulgária vagy akar Oroszország. Igen, a hétköznapi orosz nagyon kedves és meleg szívű, nem nagyképű nép. Magyarországon már kicsit érződik a nyugati befolyás, és kicsit már arrogánsabbak és tiszteletlenek egymás iránt az emberek.

Mondanom sem kell, hogy az Ázsia kultúrákban a tisztelet még ennél is nagyobb, a törökök, mongolok, tádzsikok, vietnámiak, japánok, thaiföldiek nagyon mély tiszteletet tudnak tanúsítani random idegenek felé.

Emiatt a bálványimádó materialista nyugat nem kicsit ellenszenves a szememben mert virul az önzés, a kapzsiság, könnyen kapható élvezetek hajhászása de nincs morál, etikett semmi, max felszínes formában.


febr. 21. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Próbálok ellene érvelni, de igazság szerint van benne valami...Viszont szerintem te is előítéletes vagy, nyugaton is abszolút jól el lehet lenni.

Nem is azt mondanám,hogy arrogánsabbak, hanem az IDEGENEKKEL (nem a külföldiségen múlik) zárkózottabbak, de szerintem ezzel nincs gond. Én is az vagyok, ez tűnik nekem is természetesnek.

A tiszteletlenséget viszont sokkal jobban tapasztalom a keletieknél, pl az általad említett románoknál (nem az ázsiaiaknál).

febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg tényleg köze van a dolognak az individualista vs kollektivista társadalmi normákhoz. Hollandiában élek, szeretem a hollandokat, de azért heti szinten felbasznak, hogy pl nem képesek arrébb lépni az ajtóból, ha az utadban állnak. :D De azért az "arrogáns nyugatiak" védelmében elmondanám, hogy ők így is jobban tiszteletben fogják tartani az egyéni jogaidat és van egy egészséges "polgári" légkör, amit keletről hiányolok.


"Emiatt a bálványimádó materialista nyugat nem kicsit ellenszenves a szememben mert virul az önzés, a kapzsiság, könnyen kapható élvezetek hajhászása de nincs morál, etikett semmi, max felszínes formában."


Materializmusban és pénzimádatban azért köröket vernek a nyugatra pl a kínaiak és koreaiak. Illetve azért ne felejtsük már el a Kelet-európai uram-bátyám világot, ügyeskedést és korrupciót.

febr. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%
Én már magával a kérdéssel sem értke egyet.
febr. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
A kerdes provokacio es jobb lenne torolni. Itt keleten pl annyira tiszteli a kormany az embereket, hogy pedofil bunozoknek is megkegyelmeznek a tisztelet okán. Ugyhogy torold lecci a kerdest.
febr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kései Sirató ***** válasza:
73%
Én nem ezt tapasztaltam, kérdező.
febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"Talán a franciák és angolok a földkerekség legarrogánsabb népei, egymás felé semmit tiszteletet nem éreznek"

Nem áll össze a kép száűmomra, amit mutatni próbálsz. Ha ezzel arra akartál célozni, hogy a franciák az angolok irányába, valamint az angolok a franciák irányába a világon a legtiszteletlenebbek, akkor van egy rossz hírem: pl. a siíták és a szunniták annyira utálják egymást, hogy gyakran egymás torkának is esnek, gyilkolják egymást halomra. Vagy lehetne hozni az éppen időszerű zsidó-palesztin ellentétet is, szerintem ők is sokkal jobban utálják, sokkal "tiszteletlenebbek" egymással, mint az angolok és a franciák egymással. De lehetne még hozni példákat a világból.

Ha viszont arra gondoltál, hogy ez a két nép (angol, francia) önmagával szemben is tiszteletlen (angol az angollal szemben, francia a franciával szemben), arra meg azt tudom mondani, hogy így nem lehet ezt kategorikusan kijelenteni, mert más népeken belül is vannak egymással szemben nagyon tiszteletlen viselkedéssel, nem is kell messzire menni, Magyarországon pl. az átlag fideszes tiszteletlen az ellenzékivel szemben, és vice-versa. Itt legalább akkora tiszteletlenség, ellentét van ember és ember között (ha nem nagyobb), mint random angol és angol között, vagy random francia és francia között.

Szóval véleményem szerint a kérdés egy merő általánosítás, semmiképpen sem állja meg a helyét így, általánosságban, ahogyan a kérdés sugallja azt.

Ráadásul "minél nyugatabbra mész", az angoloknál és a franciáknál van még nyugatabbra is, akkor szerinted az USA állampolgárai még tiszteletlenebbek, mint az angolok és a franciák? De akkor meg hogyan lehetnek az angolok és a franciák a világ legtiszteletlenebb népei? Tehát még csak logikailag sem állja meg a helyét a kérdésed.

Mindenesetre, remélhetőleg kellemesen kigyűlölködted magad erre a hétre, és megnyugodott a kis lelkecskéd egy időre.

febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
Ha elfogadjuk ezt a hipotézist igaznak, akkor szerintem z individualizmus miatt lehet ez, de azt is meg kell jegyezni, hogy Kelet-Európában és Ázsiában is vannak bőven köcsögök, pedig az kollektivistább berendezkedésű társadalom (volt).
febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:
Mert nyugaton sokkal nagyobb ès règebbi az egyenrangúság kultúrája ès az indivìdum tisztelete, keleten meg jellemzőbbek a diktatúrák, a szovjet fèl èvszázadnyi elnyomással az èlen, ahol a megalkuvás ès a szervilitás számìtott, a nèpnek meg úgy általában kuss volt a neve.
febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!