Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kik voltak az ókori Róma...

Kik voltak az ókori Róma szövetséges népei, szövetségesei?

Figyelt kérdés

márc. 20. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így elég értelmetlen kérdés. A birodalom 1000 éve alatt ez uralkodónként, néhol évente változott.
márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy 1. írja. Pl. a mai Mo. keleti felében egykor élt szarmaták vagy háborúztak a rómaiakkal, vagy békésen kereskedtek velük. Amikor éppen jó viszonyt ápoltak a birodalommal, akkor a nehézlovas elit haderejükkel segítették őket.
márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor másképp kérdezem... Itália meghódítása idején kikkel voltak szövetségben? (annyit tudok, hogy a szamniszokkal és az etruszkokkal és a görög gyarmatvárosokkal háborúztak Itáliáért...
márc. 20. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinten minden néppel, törzzsel és várossal kötöttek különféle előnytelen szerződéseket a rómaiak, így a szamniszokkal, etruszkokkal is, de voltak még umberek, oszkánok, stb. Ezek nem voltak egyenrangú felei Rómának, talán a déloszi szövetséghez tudnám hasonlítani, bár annál a századok során sokkal szorosabb lett, először alárendeltként, majd egyenrangú polgárként tagjai lettek a birodalomnak.


[link]

márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Azt tudom írni mint az előttem írók is Róma mindenkivel és senkivel is tudott szövetségben lenni a történelem különböző pontjain. Azt sem szabad elfelejteni, hogy Róma gyakran kijátszotta egymás ellen különböző szövetségeit és ellenségeit, nagyjából ez a híres "oszd meg és uralkodj" politikájuk lényege.
márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!