Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az átlagéletkor azt jelenti...

Az átlagéletkor azt jelenti hogy a jelenleg élő emberek korának mennyi az átlaga vagy hogy meddig élnek átlagosan ma az emberek? Mindkét szám érdekelne Magyarországon de magyarázattal ís, hogy melyik konkrétan akkor mit jelent.

Figyelt kérdés
márc. 24. 17:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg érdekelne egy olyan is hogy melyik korosztályból van a legtöbb mondjuk nem kereken hanem mondjuk 10-20 a 2030-450 6070 ezekből a sávokból melyikben van a legtöbb ember?
márc. 24. 17:31
 2/12 Phoney ***** válasza:
100%

Az átlagéletkor az elsőt jelenti, az élő emberek korának átlagát.


Hogy meddig élnek, az a születéskor várható élettartam, amibe a csecsemőhalandóságot (1 év alattiak) nem számolják bele. Persze lehet számolni X évesen várható élettartamot is, amiből az derül ki, hogy meddig élnek azok, akik már megérték az X éves kort. Történelmileg pl. nem azért volt 20-40 év között a várható élettartam, mer általában ilyen korban haltak volna meg az emberek, hanem mert a csecsemőhalandóságot leszámítva is nagyon sokan haltak meg 15 alatt.)


Ha sávosan érdekel a magyarok átlagéletkora, akkor itt van róla egy ábra, ki lehet jelölni sávokat, akkor össze is adja: [link]

márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
34%
Csak pluszban kérdező még egyszer - Phoney válaszát csak zöldeztem.
márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

A várható élettartam 73/79 év.

Az átlagéletkor 41/45 év.


[link]

márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És azt minek nevezik ha egy random embert megnézünk az a legnagyobb valószínűséggel hány éves?
márc. 25. 09:13
 6/12 MDaniel98 ***** válasza:
Módusznak.
márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És valahol meg tudom nézni a magyarországi életkor móduszgörbéjét? Mert akkor feltételezem hogyha az évek egész száma érdekel akkor ez egy olyan görbe lesz aminek egy nagy és több esetleg egymástól távolabbi kisebb csúcsa lesz.
márc. 25. 10:51
 8/12 Phoney ***** válasza:
A tegnapi linken. 47 évesből van a legtöbb, szóval egy "véletlenszerű embernél" ez a legesélyesebb kor.
márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen ez érdekes dolog merthogy nem ugyanaz az az hogy mennyi az átlagéletkor, és hogy mi a leggyakoribb kor.

De valahogy ezt még nem látom át merthogy zavar az hogy amikor azt mondjuk hogy a 47 évesből van a legtöbb, akkor kihagyjuk azokat, akik majdnem ugyanannyian vannak csak kicsit kevesebben.

Úgy érzem hogy még nem teljesen értettem meg az összefüggéseket.

márc. 25. 12:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Megmondom mi zavar benne. Az igaz hogy egy random ember a legnagyobb eséllyel a 47 éves lesz, mert 47 éves bőven a legtöbb, de sokkal nagyobb az esélye annak hogy a random ember a maradék közül lesz valaki mert azok együtt jóval többen vannak mint a 47 évesek. Mit rontok el a gondolatmenetben ?hol nem stimmel ez az egész?
márc. 25. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!