Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A társadalmi státusz szempontj...

A társadalmi státusz szempontjából az arcfelépítés meghatározó?

Figyelt kérdés
Tehát mivel az emberek felszínes, elsőre ítélkező lények ezért a férfi külseje meghatározó lesz abban, hogy hogyan ítélik meg őt, mit engednek meg neki, mennyire lesznek együttműködők vele, miket néznek el neki, illetve mennyire akarnak vele mutatkozni, lógni, barátkozni?
ápr. 2. 13:21
1 2 3
 21/27 Kólauborkával ***** válasza:

A kedvenc ember tipus akivel találkoztam: úgy néz ki, mint egy csöves, de zsebből kifizeti a házat, amiben élsz, veled együtt (ha lenne rá igénye).

Szóval számomra a külső azon emberek legfontosabb tulajdonsága, akik mást nem tudnak felmutatni.

Persze bizonyos szintű igényesség nem ârt, de én nem vagyok hajoandó a tükör előtt csinosítgatni magam. Nincs rá igényem sem. Így sok gyökeret ki szepektálok a környezetből. Lehet téged is.

ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

“ A kedvenc ember tipus akivel találkoztam: úgy néz ki, mint egy csöves, de zsebből kifizeti a házat, amiben élsz, veled együtt (ha lenne rá igénye).

Szóval számomra a külső azon emberek legfontosabb tulajdonsága, akik mást nem tudnak felmutatni.”

És ez így is lenne normális. Én magam sem szeretem, hogy így van, de ennek ellenére el kellett ismernem, hogy sajnos az emberek jelentős részének tudat alatt sajnos a véleményét a beszélgetőpartner külseje nagyon is befolyásolja. Ez szociológia, biológia és pszichológia kérdésköre lenne és vannak is olyan tanulmányok amelyek ezt igazolják, de sokkal többet kellene kutatni, hogy megtudjuk az igazságot.

ápr. 3. 09:18
 23/27 Kólauborkával ***** válasza:
Számomra megfelel. Egyszerű szelektálni így az emberek között. Igazából ők szorítják ki magukat a társaságodból, kevesebb dolgod van velük. A maradék az akivel megéri szóva állni, nem tudom mi ezzel a gond. Mindenki a saját szintjén keressen társaságot, legyen az értelmi vagy vagyoni helyzet, különben nem dogja magát jól érezni az ember.
ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beszélek valakivel, akárhányadszorra is, nyilván az arcát nézem. Csak épp semmiféle társadalmi státuszt nem társítok hozzá.

Mondom én hogy súlyos téveszmékben élsz, bármilyen kifogást, baromságot inkább hozzáköltesz bármihez, csak hogy ne kelljen elfogadnod az igazságot. Hogy a belsőd, a személyiséged, a viselkedésed miatt vagy lúzer, nem az arcfelépítésed miatt. És hogy ezen változtathatnál mások hibátatása és kifogások keresése helyett.

ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

“Csak épp semmiféle társadalmi státuszt nem társítok hozzá.


Tehát ha egy kapafogú, elálló fülű, ferde orrú, szemtengelyferdüléses emberhez beszélsz, nem fut át az agyadon az, hogy vajon mennyire lehetett sikeres szociálisan, az osztályban milyen szerepet kapott, a nők mennyire érdeklődtek iránta stb?

ápr. 3. 10:21
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem. Minek agyalnék ilyeneken?
ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kezdjük a végéről kérdező.

Hogy egy kapafogú, elálló fülű, stb. emberrel beszéljek, ahhoz előzőleg kell egy ok. Tehát ehhez viszonyítok. Én! Más meg máshoz, pedig neki is kellett egy ok. na már most, ha az ok a társadalmi státusza, sikerei, nők érdeklődése, akkor persze hogy figyelek erre (csak mondjuk nálam ez nem lesz ok), egyébként meg fel sem merül bennem.

Nem általánosítok, mert az hülyeség. "A politikus", a "bárki" tipikusan az a megfogalmazás, amire az állítás garantáltan nem áll legfeljebb többükre vagy az se.

Tehát azt mondanám, jellemzően a kapcsolatépítés két félen múlik. Mondjuk a kezdeményezőnek vannak céljai, elvárása, ismeretei emberről és másról. A másiknak is. Ha a kezdeményezőnek szempont a külső megjelenés, a nem megfelelők szóba se jönnek, bármennyire is tökéletesek amúgy. Ha a kezdeményező kezdeményez, akkor elsődleges (de ki tudja, vajon reális-e) szempontjai szerint ítélkezik (akár tudat alatt), és a kommunikáció eszerint folytatódik. A másik ugyanezt teszi, és e két folyamatból eldől, a kapcsolat milyen hosszú idejű. És ez kiterjeszthető komplett kapcsolatrendszerekre is, amitől többek között a siker is függ.

Én férfi vagyok, és van néhány, az általános vélekedés szerint kifejezetten ronda nő ismerősöm, akiknek a társságát kifejezetten élvezem. Igen, egy futó pillanatra mindig van némi kényelmetlen érzés, de mi ez ahhoz az igényhez képest, amit ők tudnak, és ami nekem fontos! Tehát nem, az arcberendezés szóba se jön, kitalálok valamit, ha zavarna, például nem rá nézek (még nem fordult elő).


Az arcfelépítés lehet első pillanatra hátrányos mindazok felé, akiknek ez valami okból (jellemzően hatalmas tévedésből) fontos, de jellemzően egy ilyen ember tudhat olyasmit, ami sokak számára ezerszer fontosabb, és tetszik nem tetszik, ha a mérleget nem az arc húzza le, akkor az nem fog számítani. Akár azt is elfogadom, hogy de, a többség számára fontos. Akkor ehhez azt teszem hozzá, igen, egy társadalomban lehet lényegtelen tényező a többség, a társadalom mozgását alig befolyásolják. Akkor meg miért figyeljünk rájuk? Számítson nekik az arc, és legyenek ők többen érdektelenek. nem befolyásolnak. Hát ennyi.

ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!