Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A neurotipikusokat nem motivál...

A neurotipikusokat nem motiválja annyira egy jobb, igazságosabb világ megteremtése mint a magasan funkcionáló autistákat?

Figyelt kérdés
A neurotipikusok látszólag nagyon egoisták, csak a saját hasznuk érdekli őket. Ráadásul az Aspergeresek tisztaságát patológiásnak állítják be, hiszen gyakorlatilag megronthatatlanok.
ápr. 18. 11:10
1 2 3 4
 1/31 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Az Aspergereseknek nagy az igazságérzete, de azt mindenki maga dönti el ott is, hogy az ő értékrendje szerint mi számít igazságosnak.
ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

1


Szerintem ez általánosan igaz, hogy az Aspergereseknek nagyobb. De emellett sok más pozitív jellembeli tulajdonságban verik a neurotipikusokat.

ápr. 18. 11:32
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

2

Peldaul?

ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

3


Becsületesség. Tanulmányok kimutatták, hogy az Aspergersek olyan helyzetben is becsületesek maradnak amikor egyértelmű hátrányuk származik belőlük. Önzetlenség és altruizmus. Ezt a tanulmány patológiás viselkedésként prezentálta mivel nem elég egoista ezért nem segíti eléggé a túlélését az egyénnek. Éljen Darwin!


Hazudásra való képtelenség. Gyakorlatilag nem tudnak hazudni, igazmondók. És utálják is a hazugságot.


Magasabb empátiával vannak megáldva, bár a neurotipikusok őket pont ellenkezőleg látják.


És sorolhatnám.

ápr. 18. 11:49
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

De nem akarod sorolni? Mert tok kivancsi vagyok.


Az empatia meglepett.

ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Es a magasan funkcionalo autista = Aspergeres?
ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Neurotipusosok találták ki az idealista utopiakat és az ő tömegeik harcoltak érte.

Autistak nem képesek elképzelni más ember mit érez vagy gondol.

Ezért sokkal önzöbbek bár ezt nem rosszbol teszik

Ismerek ilyent

ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

5


Felsoroltam egy párat. Reagálhatsz rá vagy nem. A többi ott a neten, most nem fogok neked ódákat írni ha közben lehet úgysem érdekel a dolog.

ápr. 18. 12:32
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Kösz.
ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Azt hitzem, tapasztalatbol irsz es az erdekelt volna.

A netet tudom hasznalni.

ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!