Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol tudom jobban megismerni a...

Hol tudom jobban megismerni a világtörténelmet?

Figyelt kérdés

Szeretném megismerni a világ történelmet jobban… ezt úgy értem hogy értsem azt hogy mi mi után és mért tőrtént. Melyik birodalmak léteztek egyszerre és miből mi lett. Igazából szeretném érteni az összefüggéseket. Milyen oldalt/videót/könyvet ajánlanátok? Magyarul ha lehet.


Ui.: ezt mind önszórakoztatásból csinálnám, nincs semmi történész egyetemem vagy égzettségem.



márc. 5. 14:48
 1/2 Dinnye2 válasza:
78%
Az időfutárral én sokat tanultam. Egyébként nézd át újra a gimis tankönyveidet! XD
márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
77%
Ha csak arra vagy kíváncsi, hogy mi miért történt - vagy mit tart jelenleg a legvalószínűbbnek a történettudomány, akkor tényleg a középiskolás tankkönyvet ajánlanám én is, minden hibája ellenére azért nem olyan szörnyű mint ahogyan azt néhányan állítják, ha ennél nagyobb mértékű megértésre vágysz, vagy kevesebb pontatlanságot, hülyeséget akarsz olvasni akkor az egyetemi tankönyveket ajánlom, ezek jóval szárazabbak, és kevésbé könnyen érthetők, de általában megfelelnek a jelenlegi történettudományi elképzeléseknek. Vagy olvass olyan szakirodalmat amit nemzetközileg elismert szerzők készítenek/adnak ki.
márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!