Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Belegondoltatok már, hogy mi...

Belegondoltatok már, hogy mi lehet az életen túl, ha egyik vallás sem igaz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy képzeljem el a semmit? Milyen az, ha nincs semmi, elérhetetlen gondolatnak tűnik a teljes megszűnés nem?
2010. okt. 31. 22:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%
A hit nem egy reális dolog, de segít könnyebbé tenni az életet és a birtokában nem teszel fel ilyen kérdéseket! Esetleg csak magadban!
2010. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
biztos volt már olyan hogy aludtál és nem álmodtál semmit. pont olyan, csak nem ébredsz fel.
2010. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Valami biztos van. A semminek nem lenne értelme. Pontosabban ha nem lesz semmi, akkor annak nincs, hogy most van valami... igazából a világ létezése nagyobb rejtély, mint az, hogy mi van a halál után :P
2010. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Pontosan ezért alakultak ki a különböző vallások, mitológiák, hitrendszerek. Az emberek nem tudják elképzelni saját nemlétüket, teljes megszűnésüket.
2010. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
15%

Szimpla matek: plusz meg plusz az soha nem lehet mínusz, csak plusz.... Tehát az hogy élsz az jó dolog, csakis plusz lehet. Történhetnek veled rossz dolgok is, de végeredményben több a jó, ami szintén plusz... Ennyi jó dolognak tehát csakis jó lehet a vége!!!!


Nagyon sokáig rettegtem a haláltól.... szenvedtem. De van kiút és remény, számomra Isten. (és nem kapaszkodóként vagy ilyesmi...) Épp öngyilkos akartam lenni amikor megláttam a Bibliát és rájöttem, hogy Isten mennyire szeret.


Ha hiszel benne, ha nem, de tudod mit mondott Jézus a legtöbbször a Bibliában? Egész pontosan 365-ször (minden napra egyet). Azt, hogy "Ne félj!"


Szóval ne félj, ez az élet rendje. Egyszer mind megtudjuk. :P

2010. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

23:41


Érdekes. Engem nem tölt el félelemmel a teljes megsemmisülés tudata. A kérdés pedig az volt, hogy mi lenne, hogyha az, amit itt összehordtál, nem igaz.


"Nagyon sokáig rettegtem a haláltól.... szenvedtem. [...] Épp öngyilkos akartam lenni amikor megláttam a Bibliát"


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy kétségbeesésedben kezdtél el hinni. Szerintem nagyon sokszor történik így. Ennek az lehet az oka, hogy egyedül nem képesek élni. Kell valami, ami reményt ad nekik, még ha alaptalanul is.

2010. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolok a halálra, hogy ha igazuk van a keresztényeknek, akkor úgyis a pokolra kerülök, amiért nem vagyok hívő, vagy ha más vallásnak van igaza, akkor az annak megfelelő "pokolra" jutok. Vagy a teljes megsemmisülés. Szerntem egyik sem kecsegtetőbb a másiknál... :S
2010. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Akkor most az ateista "a hülyéknek ki kell találni egy télapót, mert különben túl gyengék elviselni az igazságot, de nekem nem, mert én okos, és erős vagyok." - teória mellett bemutatok egy másik szemléletet:



Igazából minden embernek már rég öngyilkosnak kellett volna lennie. Minden öröm egy hazugság, mert elmúlik. Bármi, amit elértek, el fog tűnni, el fognak felejtkezni róluk, de még ha nem is felejtkeznének el róluk, akkor se lenne értelme. Az utódunk csak a genetikai kódunk másolata, ami felnő, önállósodni kezd, és már semmi köze nem lesz mihozzánk. Bármilyen terveink voltak vele, ő a saját útját fogja járni, egy lesz a többi ismeretlen közül.


A fájdalom viszont ugyanolyan valóságos. Akár egy foghúzás is, vagy bármilyen negatívum, amit az élet ad. Nem is kell itt olyan nagy dolgokat keresni, akár a hajnali hideg. Nincs értelme se a jónak, se a rossznak, akkor miért kellene eltűrni a rosszat? Sokkal ésszerűbb lenne azonnal véget vetni az életnek, és élvezni tovább a nemlétet.


Ami életben tartja a legtöbb embert, az az illúzió. Az önteltség, a hatalomvágy, a mások elismeréséért való küzdelem, a materiális dolgok megszerzése után érzett öröm, ami úgyis elmúlik, és nem értjük miért. De pont ez a lényege. Elfeledteti velünk azt, hogy semminek nincs értelme. Amíg van, aki felnéz ránk, amíg van valami, amit megszerezhetünk, amíg van, akit legyőzhetünk, addig nem érdekel a fájdalom. Sok ember akkor lesz öngyilkos, amikor megtörik az illúzió egy pillanatra: amikor elveszít mindent, amikor otthagyja az, aki eddig szerette őt, amikor úgy tűnik, mindenki jobb nálunk, akkor ráébred hogy nincs értelme. Van, amikor azt mondják az öngyilkosnak: "még annyi dolog van, amiért érdemes lenne élned!" - Ilyenkor valamelyik illúzióval hozakodnak elő. Ha az illető alszik rá egyet, akkor talán újra feléled benne a vágy a hatalomra, birtoklásra, szeretetre, vagy arra hogy tiszteljék őt.


Van, aki ezzel szembe tud nézni. Hogy az egész élet egy illúzió. De mégse lesz öngyilkos. Inkább megpróbálja megtalálni az élet igazi értelmét. Elkezd keresni. Vagy nem keres, egyszerűen elfogadja a játékszabályokat - bárki írta is -, és végigjátssza, hogy kiderüljön mi lesz a végén.

2010. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Na azért a teljes megsemmisülés jobban hangzik, mint az örök kárhozat :D
2010. nov. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Sz1u ***** válasza:
87%

A kérdésed első felére a válaszom: nincs semmi..., vagyis az életen túl nincs semmi, vagyis a teljes megsemmisülés. Vagy már az is valami? :) Rossz belegondolni, de ez van. Aki mást mond, az bizonyítsa be! Csak gondolj bele..., rengeteg csontvázat találtak már a régészek, amik lehetnek több tíz-, vagy százezer évesek (a régebbiek - mondjuk - olajjá alakultak). De a reinkarnáció-, vagy a szellemhívők csak egy-két, vagy esetleg pár generációval korábbiakat "tudnak" megidézni. A régebbieket miért nem? Mennyivel könnyebb lenne a teljes emberiség történelmét megismerni, ha ezek a halottlátók (vagy mi a túrók) nem csak a népszerűség (vagy a beláthatóság) határain belül "látnának"?


A második felére: Már eleve az sántít, hogy több vallás van. Miért nem csak egy: a frankó?! A tudomány ugyanis állandóan kételkedek, ill. megpróbál bizonyítani, de bármelyik vallás a tuttit mondja (a saját szemszögéből-érdekéből).


Tehát szvsz egyik vallás sem igaz és az élet után - sajnos - csak a teljes megsemmisülés van. Ezért kellene ezt a kis időt értelmesen eltölteni...

2010. nov. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!